Różności i nowinki technologia

Facebook nie może naprawić tego, do czego się nie przyzna

Powiedziałem Zuckerbergowi, że teraz mój kanał informacyjny to w zasadzie… Trump, Trump, Trump, żonaty, Trump, dziecko, Trump. Zastanawiałem się, jak duża część jego aktualności była zdominowana przez posty o naszym nowym prezesie. „To dobra kwota”, powiedział. Ale widzi to jako chwilową aberrację. Dla niego problemem jest nie tylko nasza sytuacja wewnętrzna, ale „poważna sprawa globalna”, w której ludzie muszą być lepiej informowani – nie tylko dzięki wiadomościom, ale także wzajemnym. Chociaż zachwala najnowsze narzędzia, które wprowadził Facebook, aby obniżyć rankingi niedokładne lub przesadzone wiadomości, przyznaje również, że prace nad tym trwają. „Chcę tylko upewnić się, że istnieje wspólna płaszczyzna, że ​​każdy ma możliwość dzielenia się tym, czego chce, i że ten niuans nie zostanie utracony” – powiedział.

Zapytaj mnie o jedną rzecz

Julie, która określa siebie jako „terapeutkę dzieci i rodzin, a nie prawnika, filozofa, specjalistę od techniki czy medialną ekspertkę”, pyta: „Jakie powinny być wytyczne dla użytkowników i opiekunów treści? W jaki sposób (na przykład) należy monitorować Twittera i pociągać go do odpowiedzialności, jeśli zawartość nie jest natychmiast usuwana? ”

Cześć Julie. Dziękuję za zadanie pytania, które pasuje do eseju „Plain View” z tego tygodnia. Dziękuję też, że nie jesteś prawnikiem, filozofem, technikiem ani ekspertem od mediów. Miło Cię poznać! Mówiąc prościej, masowa komercyjna sieć społecznościowa dobrze zrobiłaby, gdyby ustaliła wytyczne, które minimalizują destrukcyjne treści. Nie możesz powstrzymać nienawistnych lub niebezpiecznych komentarzy i postów. Ale to, co mogą zrobić Facebook, Twitter i YouTube, to ocenić, w jaki sposób nieodpowiednie treści rozprzestrzeniają się na ich platformach, i pracować wstecz, aby wprowadzać zmiany, aż wyniki będą inne. Jeśli chodzi o odpowiedzialność, ten proces jest w toku. Jeśli te platformy będą nadal wzmacniać mowę, która nas rozdziera lub motywuje ludzi do aktów przemocy, w coraz większym stopniu staną się pariasami. Mamy już dość ich wymówek. I, co może ważniejsze, są też ludzie, którzy dla nich pracują.

Możesz przesyłać pytania do mail@wired.com. pisać ZAPYTAJ LEVY w temacie.

End Times Chronicle

Kongresmenka z QAnon ogłosiła, że ​​21 stycznia podejmie się oskarżenia Joe Bidena. Przynajmniej przyznaje, że wygrał!

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook