Różności i nowinki technologia

Facebook ogłosi wynik wyborów prezydenckich w powiadomieniach na Facebooku i Instagramie

Facebook planuje umieścić nazwisko zwycięzcy wyborów prezydenckich w USA na szczycie Facebooka i Instagrama, gdy tylko zostanie ono zaprezentowane przez większość mediów, twierdzi firma. Według rzecznika Facebooka Toma Reynoldsa, firma będzie również oznaczać posty kandydatów na prezydenta linkiem do swojego centrum informacji o głosowaniu.

Firma planuje „pokazywać nazwisko kandydata w powiadomieniach u góry Facebooka i Instagrama, które mówią:„ Przewidywano zwycięzcę prezydenta – jest przewidywanym zwycięzcą wyborów prezydenckich w USA w 2020 r. ”- wyjaśnił Reynolds w e-mailu do The Verge.

Facebook umieści nazwisko zwycięzcy wyborów w USA na Facebooku i Instagramie
Facebook

Facebook będzie polegał na „opinii większości Reutera, a także niezależnych stanowiskach decyzyjnych w głównych mediach, w tym ABC News, CBS News, Fox News, NBC News, CNN i The Associated Press, aby określić, kiedy zostanie wyłoniony zwycięzca na prezydenta”, Mówi Reynolds.

Facebook dostrzegł „bardziej nieścisłe twierdzenia na temat wyborów”, ponieważ liczenie głosów w kilku kluczowych stanach było kontynuowane w czwartek, mówi Reynolds, dodając, że wiele z tych twierdzeń ma „niskie zaangażowanie” na platformie. „Podejmujemy dodatkowe tymczasowe kroki, o których wcześniej rozmawialiśmy, aby te treści nie docierały do ​​większej liczby osób”, mówi, włączając w to degradację treści, które jej systemy uznają za dezinformację, i obalamy twierdzenia dotyczące głosowania. Ogranicza również dystrybucję na Facebooku nagrań wideo związanych z wyborami.

Facebook wcześniej ogłosił kilka kroków, które podejmuje przed 3 listopada, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się dezinformacji na swoich platformach. Wprowadził na czas nieokreślony zakaz reklam politycznych w USA od wtorku i zamroził sprzedaż reklam politycznych przed wyborami, w szczególności zakazując reklam, które fałszywie głosiły zwycięstwo. W czwartek Facebook ściągnął grupę 300 000 osób o nazwie „Stop the Steal” w związku z „niepokojącymi wezwaniami do przemocy ze strony członków grupy” i zablokował kilka hashtagów związanych z bezpodstawnymi twierdzeniami o oszustwach wyborczych.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook