Media

Facebook po wyborach na czas nieokreślony zablokuje reklamy polityczne w USA

Facebook po wyborach prezydenckich na czas nieokreślony będzie zakazał reklam politycznych w USA, próbując zapobiec nieporozumieniom co do ich wyników. „Chociaż reklamy są ważnym sposobem wyrażania opinii, planujemy tymczasowo zaprzestać wyświetlania wszystkich reklam społecznych, wyborczych lub politycznych w Stanach Zjednoczonych po zamknięciu sondaży 3 listopada, aby zmniejszyć ryzyko nieporozumień lub nadużyć” – mówi firma.

Facebook reaguje na powszechne obawy, że media społecznościowe mogą zmylić wyniki wyborów. Firma podejmuje również kroki, aby powstrzymać kandydatów przed przedwczesnym ogłoszeniem zwycięstwa. Po zamknięciu ankiet doda pole informacyjne u góry aplikacji Facebooka i Instagrama, informując, czy główne media lubią Reuters ogłosili zwycięzcę. Niektóre posty związane z wyborami są już oznaczone linkiem do Centrum informacji o głosowaniu, ale jeśli kandydat fałszywie twierdzi, że wygrał wybory, Facebook doda „bardziej szczegółowe informacje” zaprzeczające temu twierdzeniu.

Zrzut ekranu interfejsu powiadomień o wyborach na Facebooku

Facebook wcześniej ogłosił, że zamrozi sprzedaż reklam politycznych przed wyborami, a przed tym ogólnym zakazem powyborczym specjalnie zakazał reklam, które fałszywie ogłaszały zwycięstwo. Szef do spraw globalnych, Nick Clegg, również poruszył perspektywę ograniczenia innych treści, jeśli mogłoby to prowadzić do przemocy. Przed wyborami zobowiązuje się do usunięcia treści z popierającego Trumpa „zmilitaryzowanego ruchu społecznego” QAnon.

Jednak perspektywa chaosu nocy wyborczej wciąż się rysuje. Prezydent Donald Trump odmówił zobowiązania się do pokojowego przekazania władzy, jeśli przegra wybory. Tymczasem rywal Demokratów, Joe Biden, skrytykował Facebooka za to, że nie sprawdzał faktów ani nie usuwał fałszywych twierdzeń Trumpa dotyczących głosowania pocztowego, nazywając jego politykę moderacji „regresją”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook