Różności i nowinki technologia

Facebook rozpoczyna łączenie czatów na Instagramie i Messengerze w nowej aktualizacji

Wydaje się, że Facebook przestawia przełącznik na integrację systemów czatu dla Instagrama i Messengera. W piątek wieczorem kilku redaktorów o godz The Verge w całym kraju – zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android – zauważyłem, że w aplikacji mobilnej Instagrama pojawił się ekran aktualizacji z komunikatem „Jest nowy sposób na wysyłanie wiadomości na Instagramie” z listą funkcji, w tym „nowy kolorowy wygląd czatów”, więcej reakcji emotikonów, przeciągnij, aby odpowiedzieć, i najważniejsza: „rozmawiaj ze znajomymi, którzy korzystają z Facebooka”.

Po kliknięciu aktualizacji zwykła ikona DM w prawym górnym rogu Instagrama zostanie zastąpiona logo Facebook Messenger. Czaty na Instagramie są rzeczywiście bardziej kolorowe niż wcześniej, a wiadomości nadawcy zmieniają się z niebieskiego na fioletowy podczas przewijania. Jednak przynajmniej na razie nadal nie można wysłać wiadomości do użytkowników Facebooka z Instagrama.

Ale Facebook jasno określił swoje plany ujednolicenia platform komunikacyjnych swoich niezwykle popularnych aplikacji, aby umożliwić przesyłanie wiadomości między Messengerem, Instagramem i WhatsApp. Mówiono, że Facebook przebudowuje podstawową infrastrukturę, aby użytkownicy korzystający tylko z jednej z jego aplikacji mogli łączyć się z innymi za pomocą różnych aplikacji Facebooka. Prezes Facebooka Mark Zuckerberg powiedział również, że chce, aby system był całkowicie zaszyfrowany. Dzięki integracji najpopularniejszych aplikacji Facebook może być w stanie konkurować bardziej bezpośrednio z iMessage firmy Apple.

Facebook kupił Instagram za 1 miliard dolarów w 2012 roku i WhatsApp w 2014 roku za 19 miliardów dolarów. Firma nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz w piątek wieczorem.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook