Różności i nowinki technologia

Facebook tymczasowo wyłącza niektóre funkcje Messengera i Instagrama w Europie

Facebook powiadamia użytkowników Messengera i Instagrama w Europie, że niektóre funkcje są tymczasowo niedostępne. W tym tygodniu w aplikacjach Facebook Messenger i Instagram dla europejskich użytkowników pojawiła się niewielka wiadomość, w której zauważono, że niektóre funkcje nie są dostępne, aby „przestrzegać nowych zasad dotyczących usług przesyłania wiadomości w Europie”.

Facebook nie określa dokładnie, jakich funkcji będzie brakować, ale firma ujawnia na swoich stronach wsparcia, że ​​ankiety na Messengerze i Instagramie są obecnie niedostępne w Europie, a także brak naklejek na Instagramie i brak spersonalizowanych odpowiedzi na Messengerze. Inne brakujące funkcje mogą obejmować brak wysyłania niektórych plików na Messengerze, brakujące pseudonimy lub możliwość udostępniania efektów AR w czatach na Instagramie.

Ostrzeżenie Facebooka w czatach na Instagramie.

Facebook tymczasowo wyłączył niektóre z tych funkcji, aby zachować zgodność z nowymi przepisami dotyczącymi wykorzystania danych w krajach UE. Jest to część krajowych wdrożeń, które mają miejsce w dyrektywie o prywatności i łączności elektronicznej z 2002 r. (Dyrektywa o prywatności i łączności elektronicznej). Dyrektywa ta nakłada bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące wykorzystywania danych w usługach komunikacyjnych działających w krajach należących do Unii Europejskiej.

Nie jest jasne, kiedy Facebook przywróci te funkcje dla użytkowników europejskich, ale mówi rzecznik The Verge większość z nich powróci „wkrótce”.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook