Nowości

Facebook umieszcza informacje o szczepionkach na początku aktualności dla użytkowników z USA

Ponieważ wszyscy dorośli w Stanach Zjednoczonych kwalifikują się do otrzymania szczepionki COVID-19, Facebook ułatwia swoim użytkownikom znalezienie informacji na podstawie ich miejsca zamieszkania. Firma rozpoczęła wdrażanie funkcji, która przypina pudełko z informacjami o stanie, w którym można otrzymać szczepionkę COVID-19 na górze kanału informacyjnego dla każdego użytkownika z USA mieszkającego w stanie, w którym ogół społeczeństwa jest uprawniony do otrzymywania szczepionki strzał.

Pole, gdy będzie dostępne, pojawi się u góry Twojego kanału informacyjnego i będzie zawierać informacje dotyczące stanu, potwierdzające, że teraz kwalifikujesz się do otrzymania szczepionki, w tym łącze do informacji o tym, gdzie znaleźć szczepionkę w Twojej prowincji, jak pokazano na obraz poniżej:

Nowa funkcja to pole przypięte do Twojego kanału aktualności.
: Facebook

Większość stanów USA udostępniła teraz terminy szczepień dla wszystkich dorosłych, chociaż niektóre stany wciąż pozostają w tyle. W związku z większą dostępnością dla niektórych osób w niektórych częściach USA umówienie się na spotkanie stało się wyzwaniem, co skłoniło niektórych wolontariuszy do tworzenia dedykowanych stron internetowych, aby pomóc ludziom w ich poszukiwaniach.

Funkcja ta jest również dostępna w „prawie 20 krajach”, według Facebooka, a ostatecznym celem jest udostępnienie jej na większej liczbie obszarów, gdy kraje zaczną udostępniać szczepionki COVID-19 ogółowi społeczeństwa.

Facebook wprowadził podobną funkcję do swojej aplikacji mobilnej w zeszłym roku, co pomogło w zwalczaniu dezinformacji na temat COVID-19 pojawiających się na jego platformie, gdy strona odnotowała wzrost liczby użytkowników. Facebook twierdzi, że ponad 3 miliony amerykańskich użytkowników kliknęło te promocje w okresie od stycznia do marca, co sugeruje, że nowe linki do szczepionek mogą dotrzeć do znacznej liczby użytkowników Facebooka w nadchodzących miesiącach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook