Różności i nowinki technologia

Facebook usuwa post Trumpa, który fałszywie mówi, że COVID-19 jest mniej śmiertelny niż grypa

Facebook usunął post, w którym prezydent Donald Trump fałszywie stwierdził, że nowy koronawirus był mniej śmiertelny niż zwykła grypa. Wcześniej dzisiaj Trump napisał na Facebooku i Twitterze, że Ameryka „nauczyła się żyć” w nadchodzącym sezonie grypowym, „tak jak my uczymy się żyć z” COVID-19 – który, jak niesłusznie stwierdził Trump, jest „w większości populacji znacznie mniej śmiertelny!!!” Facebook potwierdził CNN, że post został usunięty za złamanie jego zasad przeciwko dezinformacji o COVID-19.

Twitter nie usunął tweeta z tą samą wiadomością, ale dodał etykietę ostrzegawczą i ograniczył interakcje z postem.

Jak donie O’Sullivan napisał na Twitterze reporter CNN, Facebook zobowiązał się usunąć dezinformacje dotyczące COVID-19, które mogą „przyczynić się do nieuchronnej szkody fizycznej”. Obejmuje to fałszywe twierdzenia dotyczące „lokalizacji i ciężkości” epidemii COVID-19. Nie znamy dokładnego wskaźnika śmiertelności nowego koronawirusa, ale istnieją istotne dowody na to, że jest on bardziej śmiertelny niż grypa i prawie na pewno nie jest „znacznie mniej śmiertelny”, nawet dla populacji o niższym ryzyku. Trump stwierdził również, że „czasami ponad 100 000” ludzi umiera każdego roku z powodu grypy, podczas gdy rzeczywista liczba wynosi od 24 000 do 62 000 zgonów Amerykanów w ostatnich latach. Od marca COVID-19 zabił ponad 210 000 Amerykanów.

Trump na Twitterze: „Zbliża się sezon grypowy!  Wiele osób rocznie, czasem ponad 100 000, pomimo Szczepionki, umiera z powodu grypy.  Czy zamierzamy zamknąć nasz kraj?  Nie, nauczyliśmy się z tym żyć, tak jak uczymy się żyć z Covidem, w większości populacji o wiele mniej śmiertelnych !!! ”  Uzupełniony tekstem na etykiecie: „Ten tweet naruszył Zasady Twittera dotyczące rozpowszechniania wprowadzających w błąd i potencjalnie szkodliwych informacji związanych z COVID-19”.

U Trumpa zdiagnozowano COVID-19 w zeszłym tygodniu i spędził weekend w Walter Reed National Military Medical Center, zanim wczoraj został wypisany ze szpitala. Zapowiedział swoje odejście, bagatelizując powagę wirusa. Mówiąc bardziej ogólnie, ostatnie badanie sugeruje, że Trump był głównym motorem tego, co eksperci od dezinformacji nazwali COVID-19 „infodemicznym” – zbiór fałszywych twierdzeń na temat skutków wirusa i skuteczności szczepionek, noszenia masek, dystans i inne środki.



Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook