Nowości

Facebook zacznie pojawiać się w publicznych dyskusjach grupowych w aktualnościach i wynikach wyszukiwania

Facebook rozszerza dziś zasięg grup publicznych dzięki nowym funkcjom, które mogą zachęcić więcej osób do angażowania się w dyskusje grupowe, ale także potencjalnie zwiększyć widoczność dla niebezpiecznych lub nikczemnych społeczności. Firma ogłosiła dzisiaj wiele aktualizacji dla Grup dyskusyjnych, które obejmują automatyzację moderacji i obejmowanie kanałów aktualności dyskusjami grupowymi.

Najbardziej intrygująca aktualizacja zaczyna się na początku jako test. Facebook twierdzi, że zacznie pojawiać się publiczne dyskusje grupowe w kanałach aktualności. Mogą się one pojawić, jeśli ktoś udostępni link lub ponownie udostępni post. Pod tym linkiem ludzie będą mogli kliknąć, aby zobaczyć odpowiednie dyskusje, które mają miejsce na temat tego samego postu lub linku w publicznych grupach na Facebooku. Oryginalny plakat może następnie dołączyć do dyskusji nawet bez dołączania do grupy.

Polecane grupy pojawią się również na karcie grupy, jeśli Facebook uzna, że ​​są one zgodne z zainteresowaniami ludzi. Ponadto publiczne posty grupowe zaczną pojawiać się w wynikach wyszukiwania poza Facebookiem, skutecznie zapewniając im większy zasięg i znacznie większą publiczność. Podsumowując, aktualizacje te powodują szybki rozwój grup publicznych, co może przynieść odwrotny skutek, jeśli będą promowane grupy ekstremistyczne lub społeczności rozpowszechniające dezinformację.

Grupy publiczne mogą ugrzęznąć w trollach lub ludziach, którzy nie dbają o społeczność, którą grupa stara się wspierać, gdy pojawi się ta istotna funkcja dyskusji. Administratorzy będą mogli ustawić reguły, aby uniemożliwić osobom, które nie są członkami, publikowanie postów lub wymagać, aby byli w grupie przez określony czas przed opublikowaniem, a Facebook pomaga moderatorom śledzić ten potencjalny napływ treści.

Wprowadza nową funkcję o nazwie Admin Assist, która pozwoli modom na ustalanie reguł i automatyczne egzekwowanie ich przez Facebooka. Na przykład niektóre słowa kluczowe mogą zostać zbanowane lub osoby, które są nowe w grupie, mogą nie mieć pozwolenia na publikowanie przez określony czas, a zamiast oznaczać te posty, aby moderatorzy mogli je zatwierdzić lub odrzucić, Facebook automatycznie je obsłuży. Na razie rodzaje ograniczeń, które moderatorzy mogą ustawić, są ograniczone – mówi Tom Alison, wiceprezes ds. Inżynierii w Facebooku. Moderatorzy nie mogą, na przykład, ustanowić zasady o braku „polityki” w grupie, co było kontrowersyjną regułą zeszłego lata, kiedy ruch Black Lives Matter nabierał rozpędu w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

„Z biegiem czasu będziemy szukać sposobów, aby uczynić to bardziej wyrafinowanym i uchwycić szerokie działania, które być może będą chcieli podjąć administratorzy, ale na razie tak naprawdę skupiliśmy się na niektórych z najczęstszych czynności, które wykonują administratorzy i jak my może to zautomatyzować i będziemy dodawać więcej rzeczy, gdy będziemy się uczyć ze społecznością administratorów ”- mówi Alison w wywiadzie dla The Verge.

Funkcja pomocy administratora Facebooka.
Facebook

Trudno jest zobaczyć, jak rozmowy pozostaną produktywne dzięki nowym funkcjom, gdy ludzie udostępniają linki do treści politycznych. Odpowiednie dyskusje mogą doprowadzić do mrocznej króliczej nory i zapoznać ludzi z ekstremalnymi treściami i ideologiami z grup, z którymi nigdy się nie spodziewali i mogą nie zdawać sobie sprawy, że dzielą się dezinformacją lub teoriami spiskowymi.

Facebook już powiedział, że będzie nadal ograniczał treści pochodzące od grup milicji i innych organizacji powiązanych z przemocą, ale firma walczyła o zdefiniowanie granic obraźliwych treści – w tym postów od samoopisującej się milicji w Kenosha w stanie Wisconsin, gdzie -letni zwolennik milicji zabił dwie osoby podczas nocnych protestów. Firma ostatnio dezaktywowała również 200 kont powiązanych z grupami nienawiści.

Mimo to, oprócz tych wszystkich aktualizacji, firma twierdzi również, że zaoferuje moderatorom kurs online i egzamin, aby pomóc im zrozumieć, jak „rozwijać i wspierać” swoją społeczność.

Jeśli chodzi o funkcje produktu, Facebook przenosi czaty w czasie rzeczywistym z powrotem do grup i uruchamia sesje pytań i odpowiedzi oraz nowy typ postów o nazwie Monity, które proszą ludzi o udostępnienie zdjęcia w odpowiedzi na monit. Te monity staną się pokazem slajdów, który można przesuwać. Użytkownicy będą również mogli dostosowywać swoje profile do grup, co oznacza, że ​​mogą ustawić własne zdjęcie profilowe lub dostosować informacje, które udostępniają na podstawie grupy. (Ktoś z grupy miłośników psów może na przykład chcieć ustawić swoje zdjęcie z psem jako zdjęcie profilowe).

Praca moderatorów staje się coraz ważniejsza dla Facebooka – to oni są głównymi strażnikami treści, więc zapewnienie im uprawnień i informacji jest kluczem do tego, aby Facebook mógł odpowiednio zorganizować grupy, zwłaszcza gdy grupy zaczynają pojawiać się na całej platformie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook