Gry

Fani gromadzą się wokół Blaseball, ulubionego Splorta Ameryki

Gra działa w przeglądarce ze spartańskim interfejsem do śledzenia pojedynków drużyn (jeden na godzinę), ale metagra kanałów Discord, kont na Twitterze i komentarzy na żywo, które reagują na każde boisko i spalenie, stała się istotną częścią Blaseball doświadczenie.

Mecz Blaseball pomiędzy Breckenridge Jazz Hands a Chicago Firefighters w marcu, który niestety odbył się na stadionie pełnym ptaków.

Dzięki uprzejmości The Game Band

Aby moderować tę metagame i śledzić stale zmieniający się świat, fani przyjęli role ambasadorów, doradców, statystyk, naukowców i archiwistów w sieci fandomu, która sama w sobie jest trudna do zrozumienia, podobnie jak podstawowa wiedza, którą analizują i aktualizują. Istnieje Towarzystwo Badań nad Blaseballem w Internecie, dwie aktywne strony wiki oraz foldery z fikcją i sztuką fanów, ale fan Chicago Firefighters o imieniu „czwartek” przyznaje, że wiele wydarzeń dzieje się na czatach Discord, które są pełne tysięcy fanów, co nazywa „ zbiorowa przestrzeń nad klaunem do klauna ”. Od letniego wydania gry stworzono wytwórnię płytową Blaseball albumy, Blaseball dziennikarze założyli sieci informacyjne i powstały setki kolekcjonerskich kart do gry w blaseball. Gdybyś mógł zebrać razem wszystkich użytkowników gry przeglądarkowej, zapełniliby oni całe średniej wielkości amerykańskie miasto, chociaż ich surowa pasja mogłaby przekroczyć granice miasta.

Podobnie jak wszystko w grze, BlaseballWczesna lista zespołów została utworzona poprzez połączenie losowości i selekcji. Losowe lokalizacje i rzeczowniki zostały połączone, aby stworzyć zespoły, z którymi projektanci i fani szybko się połączyli, a luki zostały wypełnione przez lokalizacje, które Blaseball Projektanci gier potrzebowali lub mieli historię z: Projektantem Joelem Clarkiem mieszka w Kansas City, więc powstały mennice Kansas City Breath Mints, a były Baltimoreański projektant Sam Rosenthal opowiadał się za Baltimore Crabs. Każdy zespół otrzymał przerażającą pieśń i wypuszczony na świat, aby każdy mógł go wspierać.

Na początku gry miejscowi przybywali do swoich drużyn blaseball, zwłaszcza Strażacy i Kraby. „Kraby dosłownie mają w swoim zespole całe hrabstwo Montgomery i są pełne hiper-specyficznych żartów z Baltimore” – mówi jeden z fanów Firefighters i mieszkaniec Chicago Riley Hopkins, odnosząc się do hrabstwa na obrzeżach Baltimore. „Możliwość wciągnięcia tego do Chicago po prostu sprawia, że ​​czuję się bardziej domowo, wiesz?”

Wczesne tradycje opierały się na tej lokalnej hiperspecyfice (odwołując się do historii, folkloru i kampanii billboardowych), aby zbudować fandomowe strony wiki, zagłębienia wiedzy i headcanony, z których niektóre są ostatecznie przekształcane w Blaseballprojekt gry, taki jak włączenie parków piłkarskich wykonanych przez fanów jako baz w grze, które zespoły mogą budować i odnawiać. Gdy społeczności fanów rozrosły się do setek, a następnie tysięcy nielokalnych, Blaseball umiar i kultura nie zmusiły zespołów do tego, by stały się wykluczone i preferencyjne wobec miejscowych, ale zainspirowały coś przeciwnego. W przypadku strażaków zwrócili się do jednego z niewielu elementów wiedzy utalentowanej przez projektantów: śpiewu „Jesteśmy z Chicago”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook