Oprogramowanie

FCC chce, abyś przetestował prędkość Internetu za pomocą nowej aplikacji

Federalna Komisja Łączności wydała nową aplikację do testowania prędkości, która pomaga mierzyć prędkość internetu w całym kraju, dostępną zarówno na Androida, jak i iOS.

Aplikacja FCC Speed ​​Test działa podobnie do istniejących aplikacji do testowania szybkości, takich jak Ookla i Fast firmy Netflix, automatycznie gromadząc i wyświetlając dane po naciśnięciu przycisku „rozpocznij testowanie”. Według FCC dane zebrane za pośrednictwem aplikacji będą stanowić dla agencji informacje o wysiłkach zmierzających do zebrania dokładniejszych informacji o prędkości łączy szerokopasmowych i ułatwią jej wdrażanie łączy szerokopasmowych.

Aplikacja Speed ​​Test FCC umożliwia użytkownikom testowanie prędkości i udostępnianie danych.

„Aby wypełnić lukę między cyfrowymi posiadaczami i nieposiadającymi, pracujemy nad stworzeniem wszechstronnego, przyjaznego dla użytkownika zbioru danych na temat dostępności łączy szerokopasmowych” – powiedziała pełniąca obowiązki przewodniczącej Jessica Rosenworcel w oświadczeniu w poniedziałek. „Poszerzenie bazy klientów korzystających z aplikacji FCC Speed ​​Test umożliwi nam udostępnianie społeczeństwu lepszych informacji o zasięgu i dodanie do narzędzi pomiarowych, które opracowujemy, aby pokazać, gdzie w całych Stanach Zjednoczonych dostęp szerokopasmowy jest rzeczywiście dostępny”.

Aplikacja jest częścią szerszych starań agencji, aby zebrać dokładniejsze dane o prędkości łączy szerokopasmowych w całym kraju. Aktualne mapy zasięgu FCC są tworzone na podstawie danych zgłaszanych przez dostawców usług internetowych, takich jak AT&T i Verizon. W ten sposób proces ten umożliwił dostawcom usług internetowych wyolbrzymienie obecnego zasięgu, co spotkało się z gorącą krytyką ze strony zwolenników dostępu szerokopasmowego.

Na początku tego roku FCC zwróciła się do opinii publicznej o sprawdzenie danych ISP poprzez wpisanie tutaj swojego adresu i przesłanie formularza tutaj, jeśli opisane informacje są nieprawidłowe.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook