Nowości

FCC prosi o więcej opinii publicznej na temat tego, czy zezwolić Karcie na nałożenie limitów danych

Ilustracja przedstawiająca 100-dolarowe banknoty zasysane do sieci szerokopasmowej.

Federalna Komisja Łączności podejmuje kolejną rundę publicznych komentarzy na temat petycji Karty, w której zwraca się o pozwolenie na nałożenie limitów danych na użytkowników łączy szerokopasmowych i pobieranie opłat za połączenia sieciowe od dostawców wideo online, po orzeczeniu sądu, które może skomplikować decyzję FCC.

Termin zgłaszania uwag do petycji Karty minął 6 sierpnia. Jednak w opublikowanym dziś publicznym zawiadomieniu FCC poinformowało, że otwiera dodatkowy okres na komentowanie, który potrwa do 2 września, dając ludziom czas na rozważenie wpływu orzeczenia sądu. .

„Aby upewnić się, że [Wireline Competition] Biuro ma pełne dane, na podstawie których oceniamy skutki warunków, rozpoczynamy ten dodatkowy okres na komentowanie ”, napisano w zawiadomieniu FCC, jednocześnie zachęcając komentatorów do„ zajęcia się skutkiem ”nowego orzeczenia sądu dotyczącego rozpatrzenia petycji Karty przez FCC Tak jak poprzednio, komentarze można zgłaszać do akt, klikając „Nowe zgłoszenie” lub „Ekspres”. Istnieje ponad 1500 wniosków, głównie od konsumentów sprzeciwiających się ograniczeniom danych.

Orzeczenie sądu pozwala Charterowi pobierać nowe opłaty

Orzeczenie wydane w piątek przez Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Kolumbii wyeliminowało warunek połączenia, który wymagał od Charter zapewnienia bezpłatnych połączeń sieciowych dla dużych dostawców internetowych do 18 maja 2023 r. FCC z czasów Obamy nałożyło to i inne warunki na Kartę, kiedy kupił Time Warner Cable i Bright House Networks w 2016 r. w celu zapobiegania sporom biznesowym, które w przeszłości szkodziły wydajności szerokopasmowej łączności konsumenckiej, gdy firmy odmawiają uiszczenia opłat żądanych przez dostawców usług internetowych. Ale FCC z czasów Trumpa pod przewodnictwem Ajita Pai zdecydowała się nie bronić zasadności warunków fuzji w sądzie, torując drogę dla nowego orzeczenia.

Orzeczenie zapadło dwa miesiące po tym, jak Karta zwróciła się do FCC o zezwolenie na wygaśnięcie warunków połączenia zakazujących limitów danych i płatności za połączenia międzysieciowe dwa lata wcześniej, w maju 2021 r. To najwcześniejszy termin, w którym można znieść warunki zgodnie z pierwotnymi warunkami połączenia. zatwierdzenie. Wydaje się, że piątkowe orzeczenie sądu sprawia, że ​​petycja Chartera jest dyskusyjna, jeśli chodzi o stan połączenia międzysieciowego, ale FCC nadal musi zdecydować, czy znieść zakaz ograniczania danych.

Pai głosował przeciwko warunkom fuzji, kiedy był komisarzem, ale jeszcze nie przewodniczącym, a teraz ma szansę odpuścić Charter dwa lata wcześniej. Nawet przy dodatkowym okresie komentowania FCC ma dużo czasu przed proponowaną datą wygaśnięcia w maju 2021 r. Pai prawdopodobnie spróbowałby przeforsować orzeczenie w sprawie petycji Karty do końca tego roku, ponieważ potencjalne zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich dałoby Demokratom większość w FCC już w styczniu.

Charter jest drugą co do wielkości firmą kablową w Stanach Zjednoczonych po Comcast i oferuje usługi w 41 stanach pod marką Spectrum. Charter powiedział, że “obecnie” nie planuje nakładania limitów danych ani opłat za połączenia międzysieciowe, ale ostatnio firma próbowała przekonać FCC w swoim zgłoszeniu, że plany domowego Internetu z limitami danych są “często popularne” wśród użytkowników szerokopasmowych.

W piątkowym zgłoszeniu Charter potwierdził, że spełnił wymóg połączenia sieci. Ale skoro sąd uchylił ten warunek połączenia, Charter mógłby teoretycznie zacząć prosić dostawców wideo online o płatności jeszcze przed wydaniem decyzji przez FCC. Charter nie odpowiedział na prośbę o komentarz po piątkowym orzeczeniu sądu.

Ujawnienie: Partnerstwo Advance / Newhouse, do którego należy 13 procent Karty, jest częścią Advance Publications. Advance Publications jest właścicielem Condé Nast, która jest właścicielem Ars Technica.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook