Różności i nowinki technologia

Federalni przechwytują prawie 400 tysięcy dolarów podrobionych Apple AirPods, które w rzeczywistości są OnePlus Buds

W naprawdę dziwacznej sytuacji, w której wciąż próbuję zawinąć głowę Amerykańskie służby celne i ochrona granic opublikowały dziś na Twitterze że jego funkcjonariusze „przechwycili ostatnio 2000 podrobionych Apple AirPods z Hongkongu, o wartości 398 000 dolarów, gdyby były oryginalne”. Jest też komunikat prasowy: „Funkcjonariusze CBP codziennie chronią amerykańską opinię publiczną przed różnymi zagrożeniami” – powiedział w komunikacie Troy Miller, dyrektor operacji polowych CBP w Nowym Jorku. „Przechwycenie tych podrabianych wkładek dousznych jest bezpośrednim odzwierciedleniem czujności i zaangażowania naszych oficerów CBP w sukces misji każdego dnia”. Jednostki te pochodziły z Hongkongu i zostały zajęte w JFK 31 sierpnia; zgodnie z komunikatem prasowym kierowali się do Nevady.

Jedynym problemem jest to, że na podstawie własnych zdjęć agencji, skonfiskowane produkty wydają się być legalnymi OnePlus Buds – w pudełku, które wyraźnie to mówi. Ale CBP z dumą opublikowało na Twitterze „TO NIE JABŁKO”, jakby jego mieszkańcy wnikliwie wykryli sfałszowane dzieło sztuki z XVIII wieku. Nie jest jasne, czy wszystkie 2000 zablokowanych jednostek to OnePlus Buds, chociaż obrazy CBP są nie do pomylenia.

Zrzut ekranu komunikatu prasowego US Customs and Border Protection.

Nie mam pojęcia, co skłoniło CBP do zatrzymania tych jednostek poza ich ogólną estetyką podobną do AirPods. Tak, format stworzony przez Apple jest teraz wspólny dla wielu modeli prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych dostępnych na rynku. Ale nie widać, żeby wszyscy odjeżdżali na lotnisko. Nigdzie w komunikacie prasowym nie wspomniano nawet o OnePlus i nie ma jasności, czy funkcjonariusze wiedzieli, na co patrzą. Znowu pola na tych zdjęciach mówią o OnePlus Buds. To nie jest podróbka AirPods, która używa niewłaściwej czcionki lub czegoś podobnego. Wydaje się, że nie ma tu żadnej sztuczki, przynajmniej w przypadku zajętego produktu. Jeśli AirPods miały być w tej przesyłce, to już inna historia.

The Verge skontaktował się zarówno z OnePlus, jak i CBP, aby uzyskać więcej informacji na temat akcji w JFK. Czy była to żenująca gafa funkcjonariuszy granicznych, czy też pobudka, że ​​producenci słuchawek muszą być nieco bardziej oryginalni? Może obydwa. Musisz pomyśleć, że niebieskie OnePlus Buds prawdopodobnie by się przedostały.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook