Kryptowaluty

Federalni właśnie przejęli 1 miliard dolarów zapasu bitcoinów na Silk Road

Federalni właśnie przejęli 1 miliard dolarów zapasu bitcoinów na Silk Road

W środę Ars poinformował, że ktoś przelał blisko 1 miliard dolarów w bitcoinach z portfela prawdopodobnie związanego z bazarem przestępczości Silk Road. Teraz wiemy, kim jest ta tajemnicza partia: Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, który w 2013 roku zamknął Silk Road, a jego założyciela Rossa Ulbrichta wsadził za kratki na całe życie.

„Udane oskarżenie założyciela Jedwabnego Szlaku w 2015 roku pozostawiło otwarte pytanie za miliard dolarów. Gdzie poszły pieniądze?” Amerykański prokurator David Anderson powiedział w komunikacie prasowym, według San Francisco Chronicle. „Dzisiejsza skarga dotycząca przepadku przynajmniej częściowo odpowiada na to otwarte pytanie. 1 miliard dolarów z tych dochodów pochodzących z przestępstw jest teraz w posiadaniu Stanów Zjednoczonych ”.

Silk Road i Ulbricht należały do ​​najpopularniejszych i odnoszących największe sukcesy postaci przestępczości internetowej w historii Internetu. Hostowana w anonimowej Dark Web, usługa skupiała sprzedawców i kupujących narkotyki, fałszywe dokumenty tożsamości i prawie każdy inny rodzaj nielegalnego towaru lub usługi, jaki można sobie wyobrazić. Silk Road pobierał część każdej transakcji. Dochody były ogromne.

Teraz, pięć lat po skazaniu Ulbrichta i skazaniu go na dwa dożywocie plus 40 lat, amerykańscy prawnicy złożyli pozew cywilny. Dział dochodzeniowy w sprawach karnych Służby Skarbowej pomagał w przepadku. Posunięcie to nastąpiło dwa dni po tym, jak analitycy blockchain zauważyli, że ktoś przelał 69 369 BTC – o wartości około 975 milionów dolarów – z konta, które otrzymało je z Silk Road. Portfel, który pozostał cichy od 2015 r., Był czwartym co do wielkości na świecie.

„Dochody z przestępstwa nie powinny pozostawać w rękach złodziei”, powiedział agent specjalny ds. Dochodzeń karnych z Urzędu Skarbowego, Kelly R. Jackson w komunikacie prasowym, według „Chronicle”. „Poprzez CI [Criminal Investigation] doświadczenie w śledzeniu pieniędzy, byliśmy w stanie wyśledzić nielegalne fundusze ”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook