Nowości

Fiat stworzył samochód „Hej Google”

Ponieważ pojazdy są coraz częściej definiowane przez ich funkcje cyfrowe, firmy technologiczne poszukują coraz bliższych partnerstw z producentami samochodów. Nowa współpraca między Google i Fiatem jest jednak najbardziej ekstremalna, jaką widzieliśmy.

Trzy nowe specjalne edycje Fiata 500 – Fiat 500, crossover 500X i 500L MPV – zostały oznaczone logo Google, które obejmuje zarówno kolory firmowe giganta technologicznego na tapicerce foteli samochodów, jak i plakietki „Hej Google” nad przednim kołem. łuki. Posiadanie tego rodzaju marki wewnątrz samochód nie jest niczym niezwykłym, ale po raz pierwszy widzieliśmy logo firmy technologicznej pojawiające się na pojeździe zewnętrzny.

W komunikacie prasowym włoskiego producenta samochodów (oczywiście przetłumaczonym przez Google) wspomina się, że pojazdy pokazują, „gdzie spotyka się technologia Google chłód” i oferują „idealne połączenie kultowego designu, świeżości i chłód (tak, ciągle piszą kursywą chłód z jakiegoś powodu). Musisz jednak to ocenić:

Oto nowy standardowy Fiat 500.
: Fiat

Zbliżenie na logo Hey Google, które pojawia się nad nadkolami przednich kół.
: Fiat

Fotele mają specjalny wzór „molekuły”, przypominający wirujące kropki używane w animacjach Hey Google.
: Fiat

Zagłówki mają tagi Hej Google.
: Fiat

Wszystkie trzy pojazdy są oczywiście wyposażone w 7-calowe ekrany dotykowe z wbudowanym Asystentem Google, ale oferują pewne unikalne funkcje dzięki integracji z usługą Fiat Mopar Connect.

Pozwoli to użytkownikom zdalnie monitorować i kontrolować niektóre aspekty swojego samochodu za pomocą cyfrowego asystenta Google na telefonie lub Google Nest Hub. Mogą sprawdzić poziom paliwa w samochodzie, sprawdzić, czy jest zablokowany, włączyć światła awaryjne, a nawet znaleźć najbliższą stację paliw Fiata. Alerty mogą być również wysyłane do właściciela, jeśli samochód przekroczy określoną prędkość lub opuści określony obszar geograficzny. (Chociaż nie wszystkie te funkcje będą dostępne na całym świecie).

Właściciele mogą korzystać z Asystenta Google i usługi Fiat Mopar Connect do zdalnego sterowania samochodem.
: Google

Jednak prawdziwy urok tego partnerstwa wynika ze zmian konstrukcyjnych w Fiacie. Odnotowaliśmy już tapicerkę Google i zewnętrzne plakietki, ale nawet słupki B samochodu pasują do kolorów firmy, a etykiety na siedzeniach są oznaczone logo Hey Google. Według Badania motoryzacyjne, samochody są również dostarczane z torbą z gadżetami Google, która zawiera Google Hub, markową torbę na ramię i pasującą osłonę na kluczyk.

Nowe Fiaty 500 będą dostępne w 10 krajach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii i Polsce. Według AutoExpressCeny w Wielkiej Brytanii zaczynają się od 16 005 GBP (22 046 USD) w przypadku hatchbacka i 18 655 GBP (25 695 USD) w przypadku kabrioletu.

Jeśli nie możesz się doczekać więcej informacji, możesz również obejrzeć ten 20-minutowy fragment Fiata przedstawiającego samochody:

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook