Różności i nowinki technologia

Film przedstawiający demontaż PS5 Sony: zdejmowane boki, osłony przeciwkurzowe i pamięć SSD

Sony opublikowało siedmiominutowe wideo porzucające PS5. Porzucenie daje nam jak dotąd najlepszy obraz PS5, w tym wszystkie jego wewnętrzne części i sposób, w jaki można zdejmować boki. Yasuhiro Ootori, szef działu mechanicznego projektu Sony dla PS5, prowadzi po japońsku rozbiórkę, zauważając, że cała tylna część PS5 jest zaprojektowana tak, aby odprowadzać powietrze z konsoli.

Sony używa podstawy na PS5, która jest trzymana śrubą, gdy jest zorientowana pionowo i przypięta do boku konsoli, jeśli planujesz używać jej w poziomie. Białe panele po obu stronach konsoli można łatwo zdjąć, podnosząc i zsuwając je. To ujawnia główny wentylator chłodzący na górze PS5, który może zasysać powietrze z obu stron. Sony używa również dwóch łapaczy kurzu, które można odkurzać przez dwa otwory.

Wszystkie części PS5.
: Sony

Porzucenie daje nam również pierwsze spojrzenie na rozszerzalną pamięć masową przez gniazdo M.2, które jest dostępne po zdjęciu paneli bocznych. Właściciele PS5 będą mogli kupić własne dyski kompatybilne z PCIe 4.0, aby zaktualizować pamięć w konsoli nowej generacji.

Reszta filmu Sony po zerwaniu również pokazuje, jak użyteczna będzie ta konsola. Jest oczywiste, że firma Sony starannie ją zaprojektowała, aby ułatwić naprawę i serwis. Napęd Blu-ray można łatwo wyjąć, a nawet sekcje procesora, pamięci i SSD są łatwo dostępne. Zasilacz o mocy 350 W można również łatwo wyjąć.


Boki PS5 są wyjmowane.

Wentylator chłodzący, którego Sony używa wewnątrz PS5, to duży, dwustronny wlot powietrza o średnicy 120 mm i grubości 45 mm. Sony używa również radiatora do wspomagania chłodzenia, a przepływ powietrza, który według Sony powinien „zapewniać taką samą wydajność jak komora parowa”.

Wczesne praktyczne filmy i wrażenia sugerowały, że konsola działała cicho i fajnie podczas ograniczonej rozgrywki, której japońscy wydawcy i YouTuberzy mogli niedawno doświadczyć.

Wentylator Sony PS5.

Sony twierdzi, że spędził pięć lat na projektowaniu i rozwijaniu PS5 i skupił się na zmniejszeniu poziomu hałasu i ulepszeniu metod chłodzenia. „Podkreśliliśmy również mechanizm w filmie, który umieściliśmy w konsoli PS5, aby dźwięki podczas obsługi były jeszcze cichsze” – wyjaśnia Masayasu Ito, szef inżynierii i obsługi sprzętu w Sony Interactive Entertainment. „Po szeroko zakrojonym i złożonym procesie prób i błędów byliśmy zadowoleni z efektu końcowego i nie mogę się doczekać, aż nasi fani złapią konsolę PS5 i„ usłyszą ”ją na własne oczy”.

Konsola Sony PlayStation 5 trafi do sprzedaży za 499 USD (399 USD za wydanie cyfrowe) w USA 12 listopada, a premiera w Europie i innych częściach świata nastąpi 19 listopada.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook