Różności i nowinki technologia

Firma 23andMe zajmująca się testami genetycznymi wchodzi na giełdę za pośrednictwem SPAC wspieranego przez Richarda Bransona

Strona główna Firma testująca DNA 23andMe wejdzie na giełdę za pośrednictwem spółki specjalnego przeznaczenia (SPAC) wspieranej przez założyciela Virgin Group, Richarda Bransona, poinformowały w czwartek firmy.

„Zawsze uważaliśmy, że opieka zdrowotna musi być kierowana przez konsumenta i mamy ogromną szansę, aby pomóc spersonalizować całe doświadczenie na dużą skalę, umożliwiając osobom bardziej proaktywne podejście do swojego zdrowia i dobrego samopoczucia” – mówi CEO i współzałożycielka 23andMe Anne Wójcicki powiedział w oświadczeniu.

Transakcja wycenia firmę na 3,5 miliarda dolarów, a obecni akcjonariusze będą posiadać 81 procent firmy. Wojcicki i Branson zainwestowali po 25 milionów dolarów w ramach funduszu o wartości 250 milionów dolarów utworzonego w celu wprowadzenia firmy na giełdę. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale, kiedy to spółka rozpocznie notowania na giełdzie nowojorskiej pod symbolem giełdowym ME.

SPAC, które zyskały na popularności w 2020 r., Są tworzone przez grupy inwestorów z zamiarem przejęcia firmy. Znana również jako spółka czekowa in blanco, SPAC jest postrzegana jako opcja mniej ryzykowna niż tradycyjna oferta publiczna i daje nowszym firmom dostęp do kwot kapitału spółek na późnym etapie.

Wprowadzony na rynek w 2006 roku, 23andMe sprzedaje zestawy śliny, z których ludzie mogą korzystać w domu, aby określić swoje pochodzenie genetyczne i ryzyko zachorowania na określone choroby. Firma ma około 10 milionów klientów w swojej bazie danych i twierdzi, że ponad 80 procent klientów zgadza się na udział w badaniach medycznych.

Wójcicki powiedział w czwartek, że fundusze pozwolą firmie rozwinąć się w rozwój terapii, postrzeganej jako bardziej lukratywny rynek niż konsumenckie testy DNA. Plik dziennik “Wall Street. Prezentacja zapowiadająca transakcję pokazała, że ​​firma widzi duży potencjał wzrostu na rynku terapeutycznym.

Slajd z prezentacji 23andMe SPAC pokazuje, jak duży potencjał rozwojowy widzi firma w lecznictwie
23andMe

Niektórzy obwiniają spadek popularności domowych testów DNA z powodu obaw związanych z prywatnością, w tym doniesień, że FBI wykorzystało wyniki genetyczne z baz danych firm zajmujących się DNA konsumentów do rozwiązywania zimnych przestępstw. 23andMe i inne firmy obiecały nie udostępniać danych klientów bez zgody.

Wojcicki przyznał w czwartek spowolnienie na rynku domowych testów DNA. „Zawsze postrzegaliśmy zdrowie jako znacznie większą szansę” niż pochodzenie DNA, powiedziała WSJ.

Branson, jeden z pierwszych inwestorów w 23andMe, powiedział w czwartek, że „nie ma lepszych pieniędzy na inwestowanie niż w opiekę zdrowotną”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook