Oprogramowanie

Firma Apple wybrała naprawdę żenujący moment, aby niesłusznie odrzucić prostą aktualizację aplikacji

Apple ma trudne relacje z niektórymi programistami iOS z powodu pozornie arbitralnych decyzji co do tego, co i kiedy zostanie opublikowane – a teraz, z powodu głupiego braku, jest oskarżany o przedkładanie zysków ponad prawa człowieka w Myanmarze przez założycieli ProtonMail i ProtonVPN , chociaż prawdopodobnie tak się nie stało.

Założyciel Proton, Andy Yen, pisze, że Apple zablokował ważną aktualizację bezpieczeństwa w oprogramowaniu ProtonVPN, chroniącym prywatność, tylko dlatego, że Apple nie podobał się opis aplikacji, a konkretnie ta linia:

Niezależnie od tego, czy jest to wyzwanie dla rządów, edukacja społeczeństwa czy szkolenie dziennikarzy, od dawna pomagamy w zapewnieniu wolności online większej liczbie ludzi na całym świecie.

Jeśli masz trudności ze znalezieniem tam czegoś niepożądanego, nie jesteś sam – ale Apple powiedział Protonowi, że nie jest w porządku zachęcanie „użytkowników do omijania ograniczeń geograficznych lub ograniczeń treści”.

Kontekst jest taki, że sieci VPN stały się krytycznym narzędziem dla protestujących w Birmie, aby uniknąć ogromnego ataku internetowego podczas trwającego w kraju krwawego puczu wojskowego. Jeden z badaczy powiedział Bloomberg że korzystanie z VPN wzrosło o 7200 procent od początku zeszłego miesiąca, kiedy rząd zablokował Facebooka, Twittera i Instagrama.

jestem z Odważna kula ogniaMówi o tym John Gruber: Bardzo wątpię, że Apple podjął świadomą decyzję o odmowie ProtonVPN Birmie – firmie na tyle sprytnej, by wiedzieć, jak to będzie wyglądać, a to nie jest tak aplikacja został zablokowany, tylko aktualizacja zabezpieczeń. Yen jest teraz szczerym krytykiem App Store, po tym, jak powiedział Kongresowi (i The Verge) w zeszłym roku, jak był silnie uzbrojony przez Apple.

Ale fakt, że jest to tylko aktualizacja zabezpieczeń, powoduje odrzucenie bardzo głupi, ponieważ Apple wyraźnie powiedziane w zeszłym roku, że nie będzie już wstrzymywać poprawek błędów z powodu tych arbitralnych naruszeń wytycznych.

Niezależnie od tego Apple wygląda trochę jak ten zły facet, zwłaszcza teraz, gdy ProtonVPN podążył drogą i poddał się żądaniom Apple. „Ze względu na sytuację nadzwyczajną w Birmie usunęliśmy język o rzucaniu wyzwań rządom, które Apple uznało za nie do przyjęcia, i aplikacja została ostatecznie zatwierdzona” – mówi Yen The Verge. Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Wydaje się, że będzie coraz trudniej walczyć z tym poglądem, teraz, gdy kontrola antymonopolowa Apple App Store w Kongresie i sądach rozgrzewa się, a proces Epic App Store ma się rozpocząć 3 maja.

Nie pomaga, gdy Apple najwyraźniej jest przyłapany na łamaniu własnych zasad i konieczności przeprosin, szczególnie gdy można to postrzegać jako odwet na twórcy aplikacji (jen), który wcześniej się wypowiedział. W zeszłym roku wielu innych programistów nie było skłonnych wystąpić i przyznać, że zostali zmuszeni do dodania zakupów w aplikacji do swoich aplikacji, szczególnie dlatego, że obawiali się odwetu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook