Różności i nowinki technologia

Firma Apple zablokowała niektóre wyszukiwania słowem „azjatyckie”, a teraz jest to naprawiane

Wbudowany przez Apple filtr treści internetowych dla systemów iOS i macOS najwyraźniej blokuje wszelkie wyszukiwania zawierające słowo „azjatyckie” przez prawie rok, a zgodnie z nowym raportem z Mashable. Problem pojawia się, gdy używasz urządzenia z włączoną opcją „Ogranicz witryny dla dorosłych”. Ale to nie tylko blokowanie witryn dla dorosłych; blokuje prawie wszystkie wyszukiwania związane z kulturą azjatycką, w tym „rynek azjatycki”, „kultura azjatycka”, a nawet „powstrzymaj nienawiść do Azji”.

The Verge był w stanie potwierdzić, że powyższe wyszukiwania zostały zablokowane na urządzeniach z obecnymi wersjami oprogramowania Apple (iPadOS 14.4.1 i macOS 11.2.3) z włączonymi ograniczeniami treści. Wyszukiwania są blokowane zarówno w Safari, jak i Chrome na urządzeniach z iOS, ale Chrome mógł je wykonywać na macOS. Urządzenia bez włączonych ograniczeń treści mogą przeprowadzać wyszukiwania i otrzymywać wyniki.

Komunikat o błędzie wyświetlany, gdy wyszukiwanie jest blokowane przez ograniczenia treści na iPadzie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​problem powinien wkrótce zostać rozwiązany. Wyszukiwania działają na urządzeniach z systemem iOS 14.5 beta, Mashable raporty. Mimo wszystko to śmieszne, że naprawa zajęła tyle czasu: są doniesienia o problemie od lutego 2020 r. i w ogóle nie powinno to być problemem. Oczywiście utworzenie filtra dla treści dla dorosłych jest niezwykle trudne, ale prawie całkowite zablokowanie słowa opisującego 60 procent światowej populacji jest oczywiście niepoprawne.

W obecnym oprogramowaniu innym niż beta filtr zachowuje się bardzo dziwnie. „Azjatyckie restauracje” są zablokowane w systemie macOS, ale nie w iOS, natomiast „Azjatyckie jedzenie” jest zablokowane w obu. I chociaż problem istnieje już od jakiegoś czasu, jest on szczególnie żenujący dla Apple w obecnym momencie, kiedy nastroje i przemoc antyazjatyckie rosną. Dobrze widzieć, że powinno to zostać rozwiązane w następnych wersjach iOS, ale nie powinno to zająć tak długo.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook