Różności i nowinki technologia

Firma kablowa, która szczyciła się brakiem limitów danych, twierdzi, że otrzymujesz limity danych z powodu pizzy

Internetowe limity danych są nie jak pizza – gdzie zrobienie kawałka może oznaczać mniej plasterków dla wszystkich innych. Nie myślę Skraj czytelnicy mają problem ze zrozumieniem tej koncepcji? Od dawna wiadomo, że dostawcy usług internetowych nie mają problemów z dostarczaniem nieograniczonej ilości danych, nawet podczas – powiedzmy – globalnej pandemii, kiedy ogromne rzesze ludności nagle zaczęły pracować z domu.

Tak się jednak stało nie powstrzymać WideOpenWest (aka WOW!) przed używaniem pizzy do uzasadnienia zupełnie nowych, prawdopodobnie nigdy wcześniej nie widzianych limitów danych dla abonentów internetu kablowego, począwszy od 1 czerwca 2021 r., Ars Technica raporty.

Oto część e-maili, które otrzymują subskrybenci:

Co to jest miesięczny plan wykorzystania danych? Zilustrujmy…

Wyobraź sobie, że WOW! sieć to pizza. Bardzo gorący. Polewy w bród. Co WOW! klient otrzymuje własny kawałek pizzy, ale rozmiar jego kawałka zależy od planu usług internetowych. Podczas gdy klienci, którzy subskrybują 1 gig, otrzymują największe wycinki, ci, którzy mają Internet 500, otrzymują nieco mniejszy kawałek i tak dalej. Ale to wszystko ta sama pyszna, szybka pizza, którą znasz i kochasz.

Teraz powiedz, że nie jesteś pełny po swoim kawałku i bierzesz kolejny. Ten dodatkowy wycinek jest jak nadmiar danych. Nie martw się – mamy dodatkową pizzę … hmm, dane … na wszelki wypadek. Jeśli przekroczysz limit danych, automatycznie dodamy 50 GB za 10 USD do Twojego konta do końca bieżącego miesiąca kalendarzowego. Łączne opłaty za nadwyżkę nie przekroczą 50 USD na wyciągu rozliczeniowym, niezależnie od ilości wykorzystanych danych. Co więcej – gdy po raz pierwszy wystąpi nadmiar danych, zrobimy to proaktywne zniesienie opłat.

Aby wyjaśnić, jakie to bezsensowne, oto akapit z historii, którą napisałem pod koniec zeszłego roku, którą myślę, że może Ci się spodobać:

Zapomnij na chwilę, że sam Comcast został złapany na gorącym uczynku, wyjaśniając, że limity danych nie mają nic wspólnego z przeciążeniem sieci. Zapomnij, że prezesi kilku mniejszych dostawców usług internetowych przyznali, że pojemność Internetu wcale nie jest ograniczona. Zapomnij o Comcast wyłączył własny system zarządzania przeciążeniami ponieważ okazało się, że jest to niepotrzebne. Zapomnij nawet, że Comcast to szalenie dochodowa firma, której dział kablowy wydaje tylko jedna dziesiąta swoich rocznych przychodów z utrzymania silnej sieci. Dowodem na to, że limity danych są oszustwem, jest coś, czego prawdopodobnie sam byłeś świadkiem na początku tego roku: Comcast, AT&T i T-Mobile zawiesiły swoje limity danych, gdy wybuchła pandemia, a internet działał bez żadnych problemów.

Kicker jest taki, że WOW doskonale wie, że jego sieć nie przypomina pizzy – ponieważ przez lata, w tym podczas pandemii, firma z dumą reklamowała brak limitów danych. To było the powód, aby wybrać WOW over Comcast, powiedział jeden z subskrybentów Ars Technica.

Trochę dowodów:

Część większa informacja prasowa (PDF).

Do czego mówię: wow.

Co spowodowałoby, że WOW porzuciłby swoje wartości dla zysku? Nie mogę powiedzieć na pewno, ale zaryzykowałbym przypuszczenie, że może to być ośmielone przez ostatnią decyzję Comcast, aby dane przekraczały normę w Stanach Zjednoczonych, począwszy od Marsz lipiec gdzieś w przyszłym roku. Ponieważ taki jest stan „konkurencji” w Internecie w Stanach Zjednoczonych: tak niewiele rzeczywistych wyborów, że gdy jeden dostawca usług internetowych zwiększy zyski, prawdopodobnie będzie to bezpieczne dla sąsiednich dostawców usług internetowych. Jeśli jesteś zamknięty w jednym lub dwóch złych wyborach w miejscu zamieszkania, radzę powiedzieć o tym FCC.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook