Różności i nowinki technologia

Firma LG oficjalnie ogłasza swoją zasilaną bateryjnie maskę do oczyszczania powietrza

Firma LG oficjalnie ogłosiła przenośny oczyszczacz powietrza, który nosisz na twarzy jak maskę. PuriCare Wearable Air Purifier wykorzystuje parę wymiennych filtrów podobnych do tych, które można znaleźć w domowych oczyszczaczach powietrza LG, łącząc je z wentylatorami zasilanymi z baterii, aby pomóc Ci oddychać. LG twierdzi, że urządzenie ma czujniki wykrywające wdech lub wydech i odpowiednio dostosowuje prędkość wentylatorów.

Dzisiejsze ogłoszenie przed IFA 2020 nie wspomina wyraźnie o pandemii COVID-19, ale mocno sugeruje, że maska ​​została opracowana w odpowiedzi na nią. Firma twierdzi, że nadający się do noszenia oczyszczacz powietrza ma na celu zastąpienie „niespójnych” domowych masek noszonych przez niektórych ludzi, a także jednorazowych masek, o których mówi, że brakuje ich.

W lipcu, kiedy firma LG po raz pierwszy ogłosiła maskę i poinformowała, że ​​przekaże 2000 urządzeń szpitalowi uniwersyteckiemu w Seulu, jeden z dyrektorów firmy powiedział, że ma nadzieję, że pomoże to personelowi medycznemu „w obliczu przedłużającej się pandemii COVID-19”, The Korea Herald zgłoszone. Mieli nadzieję, że ułatwi to personelowi medycznemu noszenie maski przez wiele godzin.

Wewnątrz maski znajdują się dwa wymienne filtry z silnikowymi wentylatorami, które pomagają użytkownikowi oddychać.
: LG

Należy jednak pamiętać, że w komunikacie prasowym LG nie ma żadnych twierdzeń o tym, że maska ​​spowalnia rozprzestrzenianie się koronawirusa, w tym czy filtruje powietrze podczas wydechu i wdechu. LG odmówiło komentarza The Verge kiedy zapytaliśmy o to bezpośrednio i powiedzieliśmy, że czeka na zakończenie certyfikacji i testów, aby podać pełne szczegóły. Jest to ważne rozróżnienie, ponieważ maski służą w równym stopniu do zapobiegania infekcjom osób wokół nich, jak i pomagają powstrzymać infekcję osoby noszącej.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom obecnie odradzają stosowanie masek z zaworami wydechowymi lub otworami wentylacyjnymi, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ponieważ nie filtrują one „wydalonych kropelek z dróg oddechowych”, które mogłyby umożliwić noszącym zakażenie osób znajdujących się w pobliżu.

Ponieważ nowa maska ​​firmy LG wykorzystuje zmotoryzowane wentylatory, aby działała, musi być zasilana. LG twierdzi, że oczyszczacz powietrza PuriCare Wearable Air Purifier ma baterię 820 mAh, która zapewnia do ośmiu godzin pracy w trybie niskiego poboru mocy, spadając do zaledwie dwóch godzin w trybie wysokiej mocy.

Ogłoszenie firmy LG nie mówi dokładnie, kiedy maska ​​zostanie wydana ani ile będzie kosztować, ale zwraca uwagę, że będzie ona dostępna w czwartym kwartale tego roku na „wybranych rynkach”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook