Nowości

Firma Microsoft sygnalizuje ponowne zainteresowanie systemem Windows dzięki najnowszym zmianom w systemie

Microsoft wprowadza w tym tygodniu znaczące zmiany w sposobie prowadzenia swojej organizacji Windows, sygnalizując ponowne skupienie się na systemie operacyjnym, który zyskał swoją nazwę.

Gigant oprogramowania powierzył szefowi Surface, Panosowi Panayowi, zarządzanie Windowsem na początku tego roku, a teraz przetasowuje części tego zespołu. Wynika to z decyzji Microsoftu o podzieleniu Windowsa na dwie części ponad dwa lata temu po odejściu byłego szefa Windows, Terry’ego Myersona. Firma Microsoft przeniosła podstawowe funkcje programistyczne dla systemu Windows do zespołu chmury i sztucznej inteligencji (Azure) i utworzyła nową grupę do pracy nad „doświadczeniami” systemu Windows 10, takimi jak aplikacje, menu Start i nowe funkcje.

Teraz Microsoft przenosi część rozwoju systemu Windows z powrotem pod kontrolę Panosa Panaya. W szczególności oznacza to, że zespoły zajmujące się podstawami systemu Windows i doświadczeniami programistów zostały zwrócone do tego, co tradycyjnie nazywamy zespołem Windows. Przyznaje się, że wielki podział Windowsa nie przebiegł zgodnie z planem. Widzieliśmy na to wiele dowodów z niechlujnym doświadczeniem programistycznym dla systemu Windows 10, opóźnionymi aktualizacjami systemu Windows, brakiem głównych nowych funkcji i wieloma problemami z aktualizacjami systemu Windows w ostatnim czasie.

Microsoft Panos Panay.
: Dan Seifert / The Verge

Thurrott.com otrzymał wewnętrzną notatkę od Panos Panay, w której szczegółowo opisano zmiany, które tu wprowadzamy. Podczas gdy niektóre podstawowe części systemu Windows, szczególnie część inżynieryjna, pozostaną w dziale Azure, zmiany w strukturze firmy Microsoft koncentrują się na czyszczeniu systemu Windows w celu jego niezawodnej wysyłki i aktualizacji. Zmiany dostosowują również pracę aplikacji Project Reunion firmy Microsoft, zbliżając aplikacje win32 i UWP do zespołu Windows.

Zespół Microsoft Windows pod kierownictwem Panay nadal będzie ściśle współpracował z podstawową częścią inżynieryjną systemu Windows na platformie Azure, ale przetasowania powinny zapewnić większą spójność i większy nacisk na system Windows w firmie Microsoft. „Windows to partnerstwo” – mówi Panay. „Innowacje i sukces są możliwe tylko dzięki ścisłej współpracy z innymi zespołami w firmie Microsoft”.

W firmie Microsoft większy nacisk kładziony jest na system Windows podczas trwającej pandemii, która dowiodła, jak ważny jest system operacyjny. Korzystanie z systemu Windows wzrosło, gdy pracownicy i studenci na całym świecie korzystają z laptopów i komputerów stacjonarnych za pośrednictwem telefonów komórkowych do pracy w domu. Dostawy komputerów osobistych również wzrosły, ponieważ firmy dostosowują się do nowej rzeczywistości. Firma Microsoft rozpoznała tę zmianę na początku tego roku i przeniosła swój system operacyjny Windows 10X, aby skupić się na laptopach na urządzeniach z dwoma ekranami.

Panay mówi teraz, że jest „podekscytowany” (zawsze jest podekscytowany), aby powitać nowych członków swojego zespołu Windows. „Z tym zespołem, z naszymi partnerami, będziemy razem tworzyć magię”, mówi Panay w swojej wewnętrznej notatce. Dział Windows and Devices firmy Microsoft, kierowany przez Panay, skupi się teraz na trzech obszarach zgodnie z notatką:

  • Dostarczaj kultowe rozwiązania w całej firmie Microsoft, oświetlając zarówno współczesną pracę, jak i życie.
  • Rozwijaj biznes w zakresie Windows i Surface, dostarczając to, co najlepsze w Microsoft i przyciągając użytkowników końcowych.
  • Prowadź branżę dzięki innowacjom i technologiom, umożliwiając rozwój naszego ekosystemu partnerów.

Skupienie się Microsoftu na rozwoju Windows i Surface to dobry znak dla użytkowników Windows. Przychody firmy Microsoft dotyczące urządzeń Surface stale rosną i istnieją przesłanki wskazujące na to, że firmy przejmują własne komputery PC. Miejmy nadzieję, że większy nacisk na Windows i Surface powinien pozwolić Microsoftowi spełnić obietnice lepszego połączenia sprzętu i oprogramowania.

Microsoft od lat pracuje nad tymi zmianami projektowymi, ucząc się na błędach z przeszłości. Ponieważ firma Panay przejmuje większą odpowiedzialność za system Windows, mamy nadzieję uzyskać większą spójność z systemem Fluent firmy Microsoft w całym systemie operacyjnym i większą niezawodność dzięki comiesięcznym i rocznym aktualizacjom systemu Windows firmy. Najwyższy czas, by Windows pokochał trochę więcej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook