Różności i nowinki technologia

Firma Peak Design stworzyła stylową, modułową obudowę na telefon, o której nie wiedziałem, że potrzebuję

Peak Design, twórcy jednego z The VergeUlubiony plecak ma nowy, modułowy system mocowania magnetycznego do telefonu Apple lub Samsung. Firma wprowadza dziś Kickstarter z zamiarem dostarczenia całej gamy akcesoriów od przyszłego maja, w tym uchwytów rowerowych, samochodowych, ściennych, motocyklowych, bezprzewodowych ładowarek, a nawet eleganckiego mobilnego statywu, który można złożyć na tyle mały, że mieści się w dłoni.

Grałem z kilkoma z nich w ciągu ostatnich kilku dni – i już się zastanawiam, gdzie znajdę pieniądze na własne.

Rdzeniem systemu jest obudowa Peak Design Everyday Case. Tak, jest pokryty materiałem i tak, płyta montażowa jest naprawdę tak mała: ten 1-calowy kwadratowy pierścień jest wykonany z cyrkonu, a nie z metalu, co, według firmy, umożliwia łatwiejsze ładowanie bezprzewodowe. (Jak dotąd nie miałem problemów z ładowaniem.) Wokół tego kwadratu znajduje się szereg ukrytych magnesów.

Firma Peak Design twierdzi, że na początek będzie produkować tylko etui na iPhone’a 12, iPhone’a 11, iPhone’a SE 2020 i najnowsze telefony Samsung, ale będziesz mógł kupić samoprzylepny adapter również do innych telefonów (patrz poniżej). Dzięki tym magnesom przymocowanie do prostych uchwytów magnetycznych, takich jak uchwyty ścienne i uchwyt samochodowy poniżej, jest bardzo proste:

Po lewej: adapter uniwersalny. Środek: uchwyt ścienny (x2). W prawym górnym rogu: uchwyt samochodowy.

Ale z odpowiednim mocowaniem ten pierścień i magnesy tworzą jeden z najbardziej niesamowitych, samonastawnych, samoblokujących się systemów dokowania gadżetów, jakich dotknąłem.

Trochę tła: po tym, jak kilka lat temu mój telefon wyskoczył z uchwytu rowerowego, pomyślałem, że tym razem spróbuję Quad Lock. Jest powszechnie uważany za jeden z najlepszych, jakie można kupić i – podobnie jak Peak Design – oferuje ogromny ekosystem wierzchowców.

Ale mocowania Quad Lock mogą być trudne do wyrównania. Po pięciu próbach była to moja najłatwiejsza próba przymocowania obudowy Quad Lock do mojego roweru jedną ręką:


Zatrzasnąć Quad Lock na uchwycie rowerowym.

Dzięki systemowi Quad Lock nie możesz łatwo zobaczyć, co robisz, musisz znaleźć odpowiedni kąt, a następnie mocno docisnąć – podczas gdy mocowanie Peak Design wciąga cię od razu.

Z etui Peak Design dostałem go za pierwszym razem … i za każdym razem.


Mocowanie Peak Design do uchwytu rowerowego.

Wszystkie mocowania wyglądają solidnie, ale ten Bike Mount Pro jest naprawdę lepszy. Podczas procedury dokowania podobnej do belki traktorowej, dwa zaczepy blokujące wskakują prosto do wklęsłego rowka wewnątrz kwadratu z tlenku cyrkonu, a następnie naprawdę tam.

Wielokrotnie jeździłem po wyboistym odcinku źle utrzymanego asfaltu w moim lokalnym parku, a także przez progi zwalniające i drobne krawężniki, a mój telefon ani razu nie miał ochoty spaść. Nie jeździłem dokładnie na rowerze górskim, więc więcej testów jest potrzebnych – ale jak dotąd system Peak Design jest tak bezpieczny jak Quad Lock, mimo że wygląda o wiele lepiej, a etui zajmuje zauważalnie mniej miejsca w kieszeni. Po przejażdżce rowerem nie mogę się doczekać, kiedy zdejmę etui Quad Lock z telefonu, częściowo z powodu tego wybrzuszenia:

Grubość obudowy Quad Lock vs. Peak Design.

Podobnie jak w przypadku innych produktów Peak Design, których używałem, są też inne inteligentne elementy. Początkowo zastanawiałem się, dlaczego Peak Design umieścił śrubę dociskową po przeciwnej stronie mocowania od Quad Lock, gdzie mogłaby łatwo wypaść podczas dokręcania, ale ten strach był krótkotrwały. Śruba Peak Design ma nie tylko podkładkę ustalającą, ale jej konstrukcja pozwala mi łatwo ustawić telefon pod kątem, aby uchwycić widok mojej jazdy z pierwszej osoby.

Jest też dołączony adapter GoPro:

Z dołączonym adapterem GoPro i bez niego.

Jestem również pod wrażeniem mobilnego statywu Peak Design, który składa się tak pięknie, że prawie mogę znieść jego sugerowaną cenę detaliczną 55 USD. Jeśli przyszłe mocowania będą tak dobre, jak wysokiej klasy uchwyt rowerowy i statyw, ten system będzie miał wiele do zaoferowania.

W zeszłym tygodniu napisałem, jak modułowe akcesoria Apple MagSafe mogą być największym powodem zakupu iPhone’a 12, ale Peak Design uważa, że ​​wiele jego akcesoriów powinno być również kompatybilnych z MagSafe. Chociaż nie może obiecać 100-procentowej kompatybilności, firma twierdzi, że ładowarka i portfel Apple MagSafe powinny być magnetycznie przymocowane do etui Peak Design i mówi, że nawet akcesoria, takie jak statyw i uchwyty samochodowe z ich kwadratowymi wypustkami, będą kompatybilne – chociaż zastanawiam się, jak dobrze się trzymają i jak te kwadratowe guzki będą pasować.

Zastanawiam się również, jak dobrze wytrzyma materiał Peak Design, trwałość tego samoprzylepnego adaptera potrzebnego do telefonów innych niż Apple i innych niż Samsung oraz które telefony będą nadal mogły korzystać z bezprzewodowego ładowania z podłączonym adapterem (firma ostrzega niektórych może nie działa). Zastanawiam się, czy partnerzy Apple wymyślą jeszcze lepsze akcesoria MagSafe, zanim Peak Design zdoła wysłać swoje towary finansowane społecznościowo, szczególnie jeśli wystąpią jakiekolwiek opóźnienia. Zastanawiam się, czy firma mogłaby rozważyć dodanie gniazda na wpuszczane mocowania obiektywów Moment i mocowanie Osmo Mobile 4, ponieważ wydaje się, że jesteśmy tak blisko naprawdę atrakcyjnego mobilnego systemu wideo, który można zabrać wszędzie.

Ale przede wszystkim zastanawiam się, czy stać mnie dziś na zainwestowanie sporo pieniędzy w akcesoria do telefonów.

Oto kilka zdjęć pozostałych akcesoriów w ofercie oraz zestawienie cen.

Ceny akcesoriów Peak Design

Produkt MSRP Cena w przedsprzedaży
Produkt MSRP Cena w przedsprzedaży
Sprawa codzienna 39,95 $ 32 USD
Uniwersalny adapter TBD TBD
Zewnętrzny uchwyt rowerowy 59,95 $ 50 $
Uniwersalny uchwyt rowerowy 49,95 $ 40 $
Mobilny statyw 54,95 $ 45 $
Uchwyt samochodowy 39,95 $ 32 USD
Portfel z podpórką 49,95 $ 40 $
Mobile Creator Kit 39,95 $ 32 USD
Montaż na ścianie (2 szt.) 29,95 $ 16 $
Uchwyt samochodowy do ładowania 69,95 $ 58 $
Uchwyt do motocykla 69,95 $ 58 $
Mocowanie trzpienia motocykla 69,95 $ 58 $
Bezprzewodowa podstawka ładująca 89,95 $ 72 USD

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook