Różności i nowinki technologia

Firma Peak Design twierdzi, że Amazon skopiował swoją torbę Everyday Sling

Peak Design, producent doskonałych toreb i akcesoriów, ma problem: wydaje się, że Amazon skopiował swoją popularną torbę, 99,95 USD Everyday Sling, z własną 32,99 USD Amazon Basics Camera Bag. Nazywała się nawet Everyday Sling aż do wideo Peak Design. Zamiast robić cokolwiek drastycznego, firma Peak Design zdecydowała się nakręcić film o tym, co „zyskują” klienci, kupując wersję Amazon.

Film wyraźnie przedstawia sprawę Peak: torby mają podobny kształt, z kieszeniami, etykietami i pasami w dokładnie tych samych miejscach. Jako ktoś niezaznajomiony z torbami Peak Design, gdybym nie zwracał uwagi lub nie przeczytał „Peak Design” na etykiecie, prawdopodobnie pomieszałbym je.

Amazon Basics Everyday Sling po lewej i Everyday Sling Peak Design po prawej.
: Peak Design

Peak przedstawia to wszystko z humorem, ale dowody są zaskakująco rażące, co sprawia, że ​​decyzja Amazon o zmianie wersji Amazon Basics z „Everyday Sling” na „Amazon Basics Camera Bag” jest jeszcze bardziej podejrzana. Istnieją nawet dowody: „Everyday Sling” nadal znajduje się w adresie URL „Camera Bag”.

Peak Design nie jest pierwszą mniejszą firmą, która próbuje stawić czoła Amazonowi. Kiedy Allbirds odkrył, że Amazon sprzedaje coś, co wyglądało jak dość oczywisty klon Allbirds, dyrektor generalny firmy napisał post krytykujący Amazon, mimo że twierdził, że „pochlebia mu” podobieństwa między butami. Kopiowanie Amazon na tym się nie skończyło. Firma została również oskarżona o klonowanie organizerów do bagażników samochodowych i poduszek na siedzenia.

Porównanie butów Amazon i Allbirds.
: Amazon i zdjęcie: Allbirds

Cały trend służy jedynie zwróceniu uwagi na potencjalny problem antymonopolowy, który od dawna dotyczył krytyków firmy, a także ustawodawców i regulatorów. Podstawowy problem: Amazon jest właścicielem i obsługuje swoją platformę handlu elektronicznego, a także prowadzi stale rosnącą listę marek własnych, które konkurują z zewnętrznymi sprzedawcami Amazon na tej samej platformie.

Podcięcie konkurencji jest teoretycznie tak proste, jak sprawdzenie, co się dobrze sprzedaje, stworzenie podobnego, tańszego produktu, a następnie zasugerowanie tego kupującym w Amazon. W rzeczywistości ta właśnie sytuacja jest sednem śledztwa Unii Europejskiej w sprawie działalności firmy, w wyniku którego Komisja Europejska oskarżyła Amazon o „systematyczne” wykorzystywanie danych sprzedawców do nieuczciwego konkurowania z własnymi kupcami we Francji i Niemczech w listopadzie ubiegłego roku.

Amazon twierdzi, że ma wdrożoną politykę uniemożliwiającą wykorzystywanie danych sprzedawców zewnętrznych do produktów, ale raportowanie z Dziennik Wall Street sugeruje, że to nadal się wydarzyło. Tak jak Wice zauważa, że ​​nawet były dyrektor generalny Jeff Bezos nie był w stanie potwierdzić, czy polityka została złamana podczas dochodzenia Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów w sprawie monopolu Amazona.

W przypadku Peak Design firma powiedziała w oświadczeniu do The Verge Uważa, że ​​Amazon faktycznie naruszył jej własność intelektualną, ale zdecydował się nakręcić film, aby podkreślić różnice między produktami i nie planuje teraz podejmowania działań prawnych.

Recenzje na torbie Amazon są obecnie wyłączone, ponieważ firma zauważyła „nietypową aktywność recenzowania”. Patrząc na niektóre z najnowszych recenzji, kilka najniższych ocen zostało pozostawionych przez klientów bezpośrednio odwołujących się do wideo Peak Design. Biorąc pod uwagę decyzję Amazona o zmianie nazwy produktu, wygląda na to, że Peak Design uderzył w sznurek.

The Verge skontaktował się z Amazon w sprawie roszczenia Peak Design, a my poinformujemy o tym, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook