RTV

Firmy Microsoft i Qualcomm łączą siły, aby stworzyć system Windows na komputerze deweloperskim ARM

Firma Microsoft nawiązała współpracę z Qualcomm w celu stworzenia zestawu deweloperskiego opartego na systemie Windows na architekturze ARM dla programistów. Miniaturowy komputer będzie sprzedawany w sklepie Microsoft Store tego lata i został zaprojektowany tak, aby był bardziej przystępny cenowo, aby zachęcić programistów do tworzenia aplikacji ARM64 na komputery ze Snapdragonem.

Do tej pory programiści musieli kupować urządzenia takie jak Surface Pro X, aby w pełni przetestować swoje aplikacje ARM64 w systemie Windows. To kosztowne ćwiczenie dla programistów, zwłaszcza gdy Surface Pro X kosztuje od 999 USD i więcej. Chociaż Microsoft i Qualcomm nie podały ceny tego nowego zestawu deweloperskiego, istnieją obietnice, że będzie on bardziej przystępny cenowo niż to, co programiści mogą dziś kupić.

Surface Pro X był wcześniej jedną z nielicznych opcji dla programistów.
: Amelia Holowaty Krales / The Verge

„Ten zestaw deweloperski stanowi niedrogą alternatywę dla innych urządzeń konsumenckich i komercyjnych” – mówi Miguel Nunes, starszy dyrektor ds. Zarządzania produktami w firmie Qualcomm. „Dzięki mniejszej konfiguracji komputera stacjonarnego ten zestaw zapewnia programistom większą elastyczność niż opcje notebooków i po niższej cenie”.

Ogłoszenie zestawu deweloperskiego następuje w momencie, gdy Qualcomm ujawnia swój procesor drugiej generacji Snapdragon 7c zasilany ARM. Jest przeznaczony dla podstawowych komputerów z systemem Windows i Chromebooków, a jego szybkość zegara jest wyższa niż w oryginale.

Ten zestaw deweloperski pomoże również programistom przetestować nową emulację aplikacji Microsoft x64 dla systemu Windows na ARM. To przeszło do testów dla systemu Windows w grudniu i pozwala użytkownikom uruchamiać aplikacje 64-bitowe, które nie zostały jeszcze skompilowane dla urządzeń z procesorem ARM. Warstwa emulacji zapewni pełną zgodność aplikacji z systemem Windows w architekturze ARM, gdy będzie w pełni dostępna dla użytkowników końcowych.

Microsoft i Qualcomm obiecują ujawnić więcej informacji na temat tego zestawu deweloperskiego już dziś podczas Build 2021 podczas sesji zatytułowanej „Co nowego dla programistów aplikacji komputerowych dla systemu Windows”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook