Różności i nowinki technologia

Fitbit może wkrótce dodać wykrywanie chrapania do swoich urządzeń

Fitbit może wkrótce dodać do swoich urządzeń wykrywanie chrapania i hałasu, co prawdopodobnie zadowoli małżonków i partnerów populacji chrapiącej i zainteresuje osoby, dla których chrapanie jest oznaką możliwego stanu zdrowia.

Według raportu w 9 do 5 Google, która dekompilowała najnowszą wersję aplikacji Fitbit w Sklepie Google Play, funkcja umożliwia mikrofonowi Fitbit (w urządzeniach, które go mają) słuchanie „dźwięków otoczenia, w tym potencjalnego chrapania” po zaśnięciu. Ta funkcja nie tylko spowodowałaby znaczne zużycie baterii urządzenia, ale pomysł z monitorem snu monitorującym hałas „przez całą noc”, jak stwierdzają informacje o wydaniu, jest trochę przerażający.

9 do 5 Google raport mówi, że funkcja nazywa się Wykrywanie chrapania i hałasu i monitoruje „hałas, w tym chrapanie pochodzące od Ciebie lub kogoś obok Ciebie”. Analizuje poziom hałasu i próbuje znaleźć dźwięki „specyficzne dla chrapania”. Kiedy Fitbit wykryje zdarzenie hałasu głośniejsze niż podstawowy poziom hałasu, próbuje określić, czy odbiera chrapanie, czy coś innego.

Zapowiedź tego, jak może wyglądać wykrywanie chrapania przez Fitbit
9 do 5 Google/Fitbit

Oczywiście urządzenie mierzące chrapanie nie może odróżnić, kto chrapie; osoba nosząca Fitbit lub ktoś inny w sypialni. W informacjach o wydaniu zaleca się, aby użytkownicy nie odtwarzali białego szumu ani innych dźwięków otoczenia w sypialni, które mogą zakłócać wykrywanie chrapania, i sugerują użytkownikom ładowanie Fitbita do co najmniej 40 procent przed pójściem spać, ponieważ „ta funkcja wymaga częstszego ładowania”.

Notatki nie wskazują, co użytkownicy powinni zrobić z informacjami o chrapaniu, ale ponieważ chrapanie i warunki, które mogą do niego prowadzić, mogą poważnie zakłócać sen, może być przydatnym wskaźnikiem, o którym należy pamiętać.

Fitbit wprowadzi również „zwierzęta śpiące” w ramach oddzielnej nadchodzącej funkcji, zgodnie z 9 do 5 Google, chociaż wydaje się, że znajduje się na znacznie wcześniejszych etapach rozwoju niż wykrywacz chrapania. Wygląda na to, że każdy inny styl snu będzie skorelowany ze zwierzęciem – i znowu nie jest do końca jasne, co użytkownicy robią z informacjami ani jak obrazy zwierząt będą wyświetlane w aplikacji. Ale zgodnie z raportem niespokojnym śpiącym byłby niedźwiedź, krótki sen byłby kolibrem, solidnym śpiącym byłby żółw i tak dalej.

Jestem bardziej niedźwiedziem, kiedy po raz pierwszy się budzę tbh
9 do 5 Google/Fitbit

Funkcja wykrywania chrapania i szumów nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników, a gdy 9to5 Google włączył tę funkcję wystarczająco długo, aby ją skonfigurować, nie był w stanie jej w pełni przetestować. Fitbit nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz w sobotę.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook