Różności i nowinki technologia

Fizyka wirującej ikony Układu Słonecznego Reddita

Te dane wyglądają ładnie i liniowo. Oznacza to, że planeta wewnętrzna i zewnętrzna orbitują ze stałą prędkością obrotową (co jest oczekiwane). Prędkość kątowa jest definiowana jako zmiana położenia kątowego podzielona przez zmianę w czasie – to znaczy, że nachylenie kąta w funkcji czasu będzie w rzeczywistości prędkością kątową (używamy do tego symbolu ω) i mogę to znaleźć na podstawie wątek. Z tego wynika, że ​​wewnętrzne planety krążą z prędkością 3,203 rad / sekundę (w oparciu o nachylenie linii), a zewnętrzne planety poruszają się z prędkością 2,084 rad / sekundę. Oczywiście zakłada się, że ładowanie grafiki odbywa się „w czasie rzeczywistym”, ale kto wie.

Ale czy planeta znajdująca się dalej od centrum powinna mieć dłuższy okres orbitalny? Cóż, tak się dzieje z planetami w naszym rzeczywistym i prawdziwym Układzie Słonecznym. Dlaczego? Trzeba wziąć pod uwagę dwie ważne koncepcje fizyki.

Pierwsza koncepcja fizyki to uniwersalna siła grawitacji. Jest to interakcja między dowolnymi dwoma obiektami o masie. Rozważmy więc wewnętrzną planetę (a może to księżyc) i wielką rzecz w środku, „słońce”. Ponieważ oba obiekty mają masę, istnieje między nimi siła przyciągania. Siła ta zależy od wartości obu mas (m1 oraz m2), a także odległość między ich środkami (r).

Ilustracja: Rhett Allain

W tym wyrażeniu sol to uniwersalna stała grawitacji o wartości 6,67 x 10-11 N * m2kg2– przynajmniej taka jest jego wartość w prawdziwym świecie. Ale zauważ, że siła grawitacji maleje wraz z odległością. To jest ważne.

Drugim wielkim pomysłem jest drugie prawo Newtona i przyspieszenie. To mówi, że wielkość przyspieszenia obiektu jest związana z wielkością całkowitej siły działającej na obiekt z następującym wyrażeniem.

Ilustracja: Rhett Allain

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook