Różności i nowinki technologia

Flagi na Twitterze, ograniczają udostępnianie na tweecie Trumpa o byciu „odpornym” na koronawirusa

Twitter wyłączył w niedzielę opcje udostępniania tweeta od prezydenta Trumpa i oznaczył go jako naruszającego jego zasady dotyczące szerzenia dezinformacji o koronawirusie. W tweecie prezydent powiedział, że „Wczoraj całkowicie i całkowicie wypowiedział się od lekarzy z Białego Domu. Oznacza to, że nie mogę tego dostać (odporny) i nie mogę tego dać. Bardzo miło wiedzieć !! ”

Nawet z etykietą tweet jest nadal dostępny dla tych, którzy klikają ostrzeżenie, zgodnie ze stanowiskiem Twittera, że tweety od wybranych urzędników jest widoczne w interesie publicznym. A próby udostępnienia tweeta powodują wyświetlenie ostrzeżenia o treści „Staramy się, aby taki tweet jak ten, który w innym przypadku łamał Zasady Twittera, nie dotarł do większej liczby osób”. Jednak oznaczony tweet nadal może być cytowany jako tweet.

Twierdzenie prezydenta, że ​​jest teraz „odporny”, odkąd zaraził się koronawirusem, jest prawdopodobnie tym, co oznaczało tweet, ponieważ istnieją udokumentowane przypadki ponownej infekcji pacjentów z koronawirusem. Mężczyzna w Nevadzie miał COVID-19 w marcu, a następnie wyzdrowiał w kwietniu, by ponownie zachorować w maju. Pierwszy udokumentowany przypadek ponownej infekcji koronawirusem miał miejsce w Hongkongu, gdzie za drugim razem pacjent nie wykazywał żadnych objawów.

Witryna Centers for Disease Control and Prevention zawiera ograniczone informacje na temat ponownych zakażeń, ale mówi, że „osoba, która przeszła i wyleczyła się z COVID-19, może mieć niski poziom wirusa w swoich organizmach przez okres do 3 miesięcy od postawienia diagnozy”, a nauka „Nie oznacza, że ​​dana osoba jest odporna na ponowne zakażenie” wirusem.

Rzecznik Twittera powiedział, że to nie pierwszy raz, kiedy platforma wyłączyła udostępnianie na tweecie prezydenta zawierającym nieprawidłowe informacje. Oprócz aktualizowanie swoich zasad w zeszłym miesiącu, że oznaczyłby lub usunął tweety z fałszywymi informacjami o fałszowaniu wyborów i ich wynikach, Twitter powiedział również, że oznaczy posty kandydatów przedwcześnie deklarujących zwycięstwo. I powiedział Twitter w marcu że przyjmuje „podejście zerowej tolerancji” wobec dezinformacji koronawirusa na swojej platformie.

Aktualizacje z zeszłego tygodnia jeszcze bardziej zaostrzyły zasady dotyczące szerzenia dezinformacji i zachęciły ludzi do cytowania tweetów i „dodawania własnych komentarzy” do tweetów przed przesłaniem ich dalej. Aktualizacja obejmowała również plany oznaczania lub usuwania tweetów mających na celu podżeganie do ingerencji w wyniki wyborów lub wyborów, a tweety od polityków mających ponad 100 000 obserwujących – w tym prezydenta Trumpa – oznaczone jako „wprowadzające w błąd” są teraz trudniejsze do uzyskania

Twitter oznaczył kilka tweetów Trumpa za naruszenie jego polityki dotyczącej zmanipulowanych mediów oraz uczciwości obywatelskiej i wyborczej za tweety kłamstw na temat głosowania mailowego.

Biały Dom nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz w niedzielę.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook