Gry

Fontemon to gra Pokémon wciśnięta w czcionkę

Fontemon jest technicznie czcionką, ale jest też, w pewien cudowny sposób, grywalną miniaturą Pokémon parodia, zauważona przez inżyniera oprogramowania Daniel Feldman. Gra stworzona przez Michaela Muleta poszerza moje rozumienie tego, czym jest czcionka jest, ale z pewnością jest niesamowity. Jest również wypełniony odniesieniami do Minnesoty.

Doświadczenie nie jest tak „płynne” jak nowoczesne Pokémon gry, a nawet oryginalnych wpisów Game Boya, ale przypomina trochę pisanie na maszynie do pisania, z elementami interfejsu użytkownika i pół-czcionką / pół-potworami spadającymi na ekran, jakby zostały tam uderzone przez pasek tekstu. Elementy Minnesoty mogą wydawać się nie na miejscu, ale ogólnie są dość zabawne. Będziesz walczył na swojej drodze przez Ottową, Lakeville i parę „Twin Cities” i zostaniesz potraktowany jako Minnesota Nice i hotdish.

Cała struktura Fontemona, która jakoś pasuje do czcionki do pobrania.
: Michael Mulet

Granie w Fontemon jest tak proste, jak pisanie na klawiaturze – czy to na stronie internetowej gry, czy we własnym edytorze tekstu lub edytorze obrazów z wersją czcionki do pobrania. Najłatwiej jednak przejść przez historię, nie próbując pisać spójnie. Gra będzie przebiegać normalnie Pokémon kamienie milowe otrzymania startowego potwora i wyruszenia na swoje pierwsze bitwy na siłowni z ciągiem bzdurnych postaci. Po prostu upewnij się, że wpisujesz poprawne litery, gdy jesteś w bitwie. Oczywiście, jeśli się pomylisz lub przegrasz, możesz po prostu nacisnąć klawisz Backspace, aby cofnąć swój błąd.

Teraz muszę przyznać, że zagubiłem się w szczegółowych technicznych szczegółach tego, jak to wszystko działa, ale Mulet dostarczył dokładne wyjaśnienie, jak to wszystko powstało na GitHubie. Jak rozumiem, Fontemon jest zbudowany w OpenType, elastycznym formacie czcionek stworzonym przez Microsoft, który może być używany i modyfikowany dla wielu różnych ustawień cyfrowych. Mulet użył metody podobnej do sposobu, w jaki pliki PDF tworzą tekst i obrazy, aby stworzyć wizualizacje w Fontemon, i przypisał logikę gry i sprite postaci do ligatur (połączone znaki czcionek, które są „drukowane” jako pojedyncze glify, takie jak „æ”), aby zbudować gra i jej 43 różne opcje.

To dzikie stworzenie i zabawna rozrywka dla każdego, kto chce wcisnąć dodatkowy hit kieszonkowych potworów. Możesz wypróbować Fontemon na stronie Mulet, Code Relay.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook