GryOprogramowanie

Fortnite na iOS już wydaje się pusty i przestarzały

Dziś rozpoczyna się ekscytujący nowy sezon za Fortnite – ale nie dla każdego. Ze względu na trwającą walkę prawną między deweloperem Epic Games a Apple najnowszy sezon gry nie pojawi się na sprzęcie Apple, w tym na iPhonie, iPadzie i Macu. Oznacza to ogromną zmianę dla Fortnite, gra, która od dawna znajduje się w czołówce gier typu crossplay. Teraz to się zmieniło. Jeśli grasz w grę na urządzeniu Apple – co jest nadal możliwe, jeśli masz już zainstalowaną grę – masz zupełnie inną wersję Fortnite. I jest to taki, który wydaje się znacznie gorszy od tego, co jest dostępne na każdej innej platformie.

Jedna z najlepszych rzeczy Fortnite to sposób, w jaki działa bezproblemowo na urządzeniach mobilnych, konsolach i komputerach. Oprócz pewnych różnic w sterowaniu i grafice, jest to zasadniczo ta sama gra na każdym urządzeniu. Oznacza to, że mogę grać na moim PS4, a następnie odbierać wrażenia na Switchu, komputerze PC lub gdziekolwiek indziej, używając tego samego konta, i cały mój postęp i dostosowywanie są przenoszone. To jeden z powodów, dla których zainstalowałem grę na tak wielu urządzeniach; Zwykle gram na konsoli, ale używam wersji przenośnych, aby podkraść się w niektórych misjach i ulepszyć przepustkę bojową, gdy jestem z dala od salonu.

W nowym sezonie, który jest motywem Marvela, jest wiele fajnych rzeczy do zagłębienia. Jeśli kupisz przepustkę bojową, od razu odblokujesz grywalną wersję Thora, a na wyspie jest też kilka nowych ciekawych miejsc. Moim obecnie ulubionym jest cmentarz wartowników, skrawek ziemi pełen strzelistych robotów z serii X-Men, teraz zredukowany do części scenerii. Istnieją inne zgrabne akcenty, które dodają klimatowi Marvela. Czekasz na mecz na Helicarrierze, a latającemu autobusowi bojowemu towarzyszą niektóre samoloty, kierując się w stronę wyspy.

Jeśli grasz na iOS, żaden z tych elementów nie jest obecny. Zamiast tego otrzymujesz wersję gry w stanie zastoju, z całą zawartością aż do początku sezonu 4. Ekran ładowania, lobby, a nawet sama wyspa pozostają takie, jak w sezonie 3. Tymczasem nowo zakupiona zawartość – jak ta skóra Thora – nie pojawia się już w twojej szafce. Funkcjonalnie, Fortnite nadal działa na sprzęcie Apple; jak zawsze możesz rozgrywać mecze w różnych trybach. Ale zaledwie kilka godzin po debiucie 4 sezonu te wersje wydają się już przestarzałe. (Jedyną wskazówką dotyczącą nowego sezonu jest menu trybu gry, które zawiera grafikę postaci Marvela).

Być może najbardziej surrealistyczny aspekt wersji Apple Fortnite to brak jakiejkolwiek formy progresji. Opcja menu przepustki bojowej nie jest już dostępna i nie ma żadnych codziennych zadań do podjęcia. W rzeczywistości nie ma żadnych punktów doświadczenia. Zwykle w Fortnitewszystko, co robisz – czy to wygrana w meczu, czy otwarcie skrzyni – daje ci trochę XP, który służy do odblokowywania nowych postaci i innych gadżetów. Teraz nie ma nic.

Oczywiście to sprawia, że ​​wersje gry Apple są znacznie mniej atrakcyjne. Jeśli używasz systemu iOS lub macOS jako podstawowej platformy, wiele tracisz. I nawet jeśli jest to twoja opcja drugorzędna, brak postępów między platformami sprawia, że ​​ta wersja gry jest zasadniczo bezużyteczna. Nie widzę ochoty na zabawę Fortnite na moim iPadzie, jeśli to nie pomoże mi zrobić postępów na moim głównym koncie. Możesz także stracić społeczny aspekt gry, ponieważ wersje iOS i Mac nie obsługują już gry krzyżowej, co oznacza, że ​​nie możesz współpracować ze znajomymi na innych platformach.

Nie jest jasne, czy i kiedy to może się zmienić. Epic i Apple są obecnie w środku zaciekłej bitwy, która może zadecydować o przyszłości App Store – i dopóki jeden z nich nie ustąpi, jest mało prawdopodobne, że iOS otrzyma wersję Fortnite jest na równi z każdą inną platformą. Jest to sytuacja, która szczególnie jest do bani dla dużej publiczności, która gra głównie na iOS. (Użytkownicy Androida są bezpieczni, ponieważ Fortnite można zainstalować za pomocą własnej aplikacji Epic.) Na razie, jeśli grasz na iPhonie w jedną z największych gier na świecie, utkniesz w kapsule czasu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook