Gry

Fortnite na Nintendo Switch będzie wyglądać i działać lepiej po najnowszej aktualizacji

Fortnite na Nintendo Switch otrzyma łatkę, która zwiększy wydajność w trybach przenośnych i zadokowanych. Epic Games twierdzi, że gra będzie działać z bardziej stałą liczbą klatek na sekundę na całej planszy „z mniejszą liczbą zacięć”, chociaż nadal nie jest to 60 klatek na sekundę. I chociaż gra nadal będzie korzystać z dynamicznej rozdzielczości, aby wprowadzać zmiany wizualne w locie, aby wszystko działało tak płynnie, jak to możliwe, rozdzielczości docelowe w trybach podręcznych i zadokowanych również zostały ulepszone, uzyskując 38-procentowy wzrost.

W trybie przenośnym gra przeszła z 1000 x 560 do 1170 x 660, co jest bliższe rozdzielczości 720p wyświetlacza Switch. W trybie zadokowanym osiągnie rozmiar 1560 x 880 zamiast doładowania do 1390 x 780. To trochę bliżej do natywnej rozdzielczości zadokowanej 1080p.

Oznacza to, że gra będzie wyglądać mniej rozmyta, co jest częstym problemem, na który napotyka wiele portów innych firm. Zespół udostępnił szybką wizualną próbkę porównującą ostrość przed i po aktualizacji, abyś mógł zobaczyć, jak może wyglądać w grze. To zdecydowanie zauważalna poprawa, nawet jeśli jest niewielka. Każdy, kto wyciska więcej soku ze starzejącego się sprzętu Switch, otrzymuje pochwały.

Stary zrzut ekranu po lewej, nowy po prawej.

Na koniec zespół twierdzi, że gra zwolni 140 MB miejsca na konsoli, co oznacza niewielką redukcję Fortnite’s rozmiar pliku. Firmy wydają się obecnie traktować priorytetowo tego rodzaju aktualizacje i jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nadal instalują gry w pamięci wewnętrznej Switcha (pomimo niezwykle przystępnych cenowo kart microSD).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook