GryNowościOprogramowanie

Fortnite podzieli się jutro na dwie różne gry z powodu walki Epic i Apple

FortniteNastępny sezon nadchodzi jutro, ale jeśli używasz systemu iOS lub macOS, nie będziesz mógł w niego grać, ogłosił dzisiaj Epic. Dowiadujemy się, że to nie wszystko: gracze na iPhonie, iPadzie i Macu również stracą cross-play Fortnite multiplayer na platformach innych niż Apple, potwierdza Epic The Verge. Oznacza to, że gracze na platformach Apple utkną na aktualnej wersji Fortnite, i będą mogli grać tylko ze sobą.

Zasadniczo walka prawna z Apple zostanie wkrótce podzielona Fortnite na dwa. Na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC i Androidzie Fortnite gracze będą mieli dostęp do całej nowej zawartości, która ma pojawić się w nowym sezonie, który może mieć motyw Marvela. Najbardziej nowy Fortnite sezony zawierają znaczące zmiany, w tym aktualizacje mapy, nowe elementy kosmetyczne i nowe nagrody w grze w ramach subskrypcji karnetu bojowego gry. Jeśli jesteś fanem Marvela, może to być plik szczególnie interesujący.

Jednak na urządzeniach Apple gracze przegapią całą tę nową zawartość. Gra będzie w zasadzie w zastoju.

Fortnite jest znany z dużych wydarzeń w grze, a gracze na urządzeniach Apple mogą przegapić przyszłe.

Ta mroczna linia czasu była oczekiwana. Problemy zaczęły się 13 sierpnia, kiedy Epic dodał mechanizm płatności bezpośrednich do Fortnite który naruszył zasady Apple. Wkrótce potem Apple się uruchomił Fortnite ze sklepu App Store, który rozpoczął zaaranżowaną kampanię Epic przeciwko producentowi iPhone’a. Epic pozwał Apple; opublikował krótkie wideo parodiujące reklamę Apple „1984”; opublikował obszerny blog wzywający graczy do tweetowania hashtagu #FreeFortnite; a tydzień później ogłosił turniej w grze z anty-Apple Fortnite kosmetyki i rzeczy w świecie rzeczywistym. Epic był przygotowany do wojny.

Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, Apple został zwolniony, przynajmniej na razie, z jakiegokolwiek obowiązku zwrotu Fortnite do iOS App Store, ponieważ sędzia odmówił wydania tymczasowego zakazu zbliżania się na tej podstawie. Nakaz sądu zrobił uniemożliwić Apple usunięcie na razie wszystkich kont deweloperów Epic, pozostawiając nienaruszone konto powiązane z silnikiem Unreal Engine Epic i powiązaną z nim działalnością licencyjną. Rozprawa w sprawie wstępnego nakazu jest zaplanowana na 28 września i może zmienić którąkolwiek z tych tymczasowych decyzji prawnych na bardziej trwałe na czas trwania procesu.

W najbliższym czasie każda decyzja o zmianie statusu domeny Fortnite na urządzeniach Apple jest w rękach Epic. Jeśli Epic chce przynieść Fortnite wracając do samego iOS App Store, Apple twierdzi, że studio musi po prostu „przestrzegać wytycznych App Store”, co prawdopodobnie oznacza usunięcie opcji płatności bezpośredniej. Jeśli Epic dokona niezbędnych zmian, „z radością powitamy Cię Fortnite z powrotem na iOS ”- powiedział Apple w oświadczeniu. Apple chce, abyś wiedział, że to Epic, a nie Apple, dzieli Fortnite społeczności, aby podkreślić swój punkt widzenia.

Firma Epic podjęła dziś kontrargumentację w aktualizacji odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące konfliktu z Apple:

Apple prosi, aby Epic przywrócił Fortnite wyłącznie do korzystania z płatności Apple. Ich propozycja jest zaproszeniem Epic do zmowy z Apple w celu utrzymania monopolu na płatności w aplikacji na iOS, tłumienia konkurencji wolnorynkowej i zawyżania cen. Z zasady nie będziemy uczestniczyć w tym programie.

Jako właściciel urządzenia mobilnego masz prawo do instalowania aplikacji z wybranych przez siebie źródeł. Twórcy oprogramowania mają prawo do swobodnego wyrażania swoich pomysłów i konkurowania na uczciwym rynku. Polityka Apple odbiera te wolności.

Jednak na Macu Fortnite jest instalowany przez własny program uruchamiający Epic – teoretycznie ta wersja gry mogłaby dostać jutrzejszą aktualizację bez problemu. Ale wydaje się, że to kolejna ofiara bitwy Epic z Apple i nie jest jasne, co zajmie ta wersja gry, aby ponownie uzyskać aktualizacje.

Mimo że Fortnite gracze na urządzeniach Apple nie otrzymają żadnej nowej zawartości po czwartku, nadal będą mogli grać w najnowszą łatkę 13.40, która pojawiła się na początku tego miesiąca, i nadal będą mogli grać ze sobą – jeśli nie z przyjaciółmi na PlayStation, Xbox, Switch i Windows PC. Jest nawet sposób na ponowną instalację Fortnite na iOS, jeśli kiedykolwiek pobrałeś go przed usunięciem.

Ale to może być zimna wygoda, ponieważ Fortnite fani na sprzęcie Apple będą jutro grać w tę samą grę, w którą mogą grać dzisiaj, podczas gdy wszyscy inni Fortnite gracz będzie cieszyć się nagrodami nowego sezonu. I wydaje się, że dopóki coś innego nie zmieni się między Epicem a Apple, gracze Apple będą nadal tkwić we własnej, gorszej wersji Fortnite.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook