Gry

Fortnite uruchamia serię koncertów, która ma nadzieję stać się „przystankiem w trasie” dla artystów

Muzyka wkrótce stanie się znacznie większą częścią Fortnite. Dziś Epic ogłasza nowy, trwający trzy tygodnie cykl koncertów, który odbędzie się na imprezowej wyspie Royale w grze. Rozpocznie się występem na żywo Dominica Fike’a 12 września i będzie transmitowany z zupełnie nowego studia w Los Angeles, zbudowanego specjalnie na koncerty w grze. To wszystko jest częścią większego planu zmiany Fortnitewirtualnej sceny w ważne miejsce dla muzyków.

„To przystanek na trasie” – wyjaśnia Nate Nanzer, Fortniteszef globalnych partnerstw. „Jeśli jesteś w trasie, chcesz zatrzymać się na Fortnite etap. To wyjątkowy sposób na dotarcie do publiczności, do której być może nie docierasz w inny sposób ”.

Epic już od jakiegoś czasu do tego dąży. Deweloper jako pierwszy uruchomił Party Royale – oddzielną wyspę wolną od przemocy Fortnite – już w kwietniu i oferuje m.in. scenę koncertową i przestrzeń teatralną. Do tej pory tacy jak Diplo, Steve Aoki, Deadmau5 i Kenshi Yonezu grali muzykę, podczas gdy teatr był używany do wyświetlania Dogmat zwiastun, wyśmiewający Apple film Epic „Nineteen Eighty-Fortnite”, a nawet dyskusja o rasie w Ameryce. „Grają naprawdę dobrze, widzieliśmy miliony ludzi, którzy przychodzą i biorą udział w tych różnych programach, które miały miejsce do tej pory w Party Royale” – mówi Nanzer. „Więc przyglądaliśmy się temu i zastanawialiśmy się, jak możemy to robić częściej”.

Aby to zrobić, Epic zbudował to, co określa jako najnowocześniejsze studio w Los Angeles. Ma masywną ścianę i podłogę LED oraz roboty, które można obsługiwać zdalnie. (Nanzer mówi, że duża część przestrzeni została zaprojektowana w oparciu o protokoły COVID. „Przemyśleliśmy to wszystko.”) Podczas gdy poprzednie wydarzenia były udane, były one również ograniczone głównie do DJ-ów występujących we własnych domach. Studio ma sprawić, że występy będą większe i bardziej imponujące, począwszy od Fike. „To będzie pełny koncert transmitowany do gry” – mówi Nanzer. „Będzie grał ze swoim zespołem i po raz pierwszy zagra na żywo swoją nową muzykę”.

Zespół Epic ma nadzieję, że w przyszłości wykorzysta scenę do wykorzystania efektów rzeczywistości mieszanej i rozszerzonej. (Pomocne, Epic tworzy również silnik Unreal Engine, który może być używany do tworzenia tego typu doświadczeń). Nanzer mówi również, że Epic chce wydłużyć te wydarzenia. Wiele wczesnych koncertów typu party royale trwało 10-15 minut, ale może tak nie być w miarę ewolucji miejsca. „Możesz zobaczyć 40-45 minut, może godzinę, może nawet więcej w przypadku niektórych aktów, które mają większy katalog” – wyjaśnia.

Ostatecznym celem jest zwrot Fornitewirtualne miejsce w takie, które staje się integralną częścią sceny muzycznej. „Myślimy o tym jako o platformie dla artystów” – mówi Nanzer. „Podobnie jak w przypadku, gdy jesteś artystą i masz nowy album, możesz grać dalej Spadnie na lub Saturday Night Livelub podobna platforma. Uważamy, że jest to podobna platforma, na której można uzyskać ponad 350 milionów Fortnite gracze.”

Nie oczekuje się, że istnienie tej serii koncertów będzie miało wpływ na Fortnitewielkie muzyczne wydarzenia, na przykład Marshmello i Travis Scott. Wabią one dziesiątki milionów graczy, ale ich składanie zajmuje też dużo czasu – między tymi dwoma wydarzeniami upłynął cały rok. Tymczasem koncerty party Royale mają być pokazami na mniejszą skalę, które mogą pomóc wypełnić te długie luki. „Wyobrażam sobie, że w przyszłości będziemy nadal robić niesamowite wydarzenia” – mówi Nanzer. „Ale chcemy, aby to było regularne tętno niesamowitych wydarzeń muzycznych na żywo, pomiędzy tymi ważniejszymi momentami w czasie”.

Nowa seria koncertów rozpocznie się 12 września o godzinie 17:00 czasu wschodniego (będzie retransmitowana później w sobotę i niedzielę), a Epic zapowiada więcej wykonawców na nadchodzące koncerty 19 i 26.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook