Różności i nowinki technologia

Fossil zapowiada smartwatch LTE Gen 5, ale z tym samym starym procesorem

Fossil po raz pierwszy tworzy smartwatch z LTE, LTE Gen 5. Jak można się domyślić ze stosunkowo nudnej nazwy, zegarek bazuje na platformie Fossil Gen 5 Wear OS. Oznacza to, że ma wiele takich samych funkcji i prawdopodobnie działa w taki sam sposób, jak smartwatche Fossil od końca 2019 r., Kiedy po raz pierwszy sprawdziliśmy platformę Gen 5. Będzie dostępny w sprzedaży detalicznej za 349 USD i będzie dostępny tej wiosny w Stanach Zjednoczonych w sklepach Fossil lub w Verizon.

Kluczową specyfikacją, na którą należy zwrócić uwagę, jest procesor, Snapdragon 3100 firmy Qualcomm. W przeważającej części jest wystarczająco szybki, aby obsługiwać oprogramowanie Wear OS, ale smartwatche, które go używają, nadal mają trudności z uzyskaniem żywotności baterii przekraczającej jeden dzień. To rozczarowanie, że Fossil nie używa jeszcze nowszego Snapdragona 4100. Chociaż, żeby być uczciwym, nie jest to jeszcze zbyt powszechne – jest dostępne głównie na TicWatch Pro 3. Aby zrównoważyć problemy z baterią, które są niestety powszechne w zegarkach Wear OS, zegarki Fossil oferują „cztery wstępne ustawienia baterii”, które włączają się lub wyłączają różne funkcje w zależności od Twoich potrzeb.

LTE Gen 5 ma czujniki tętna, GPS, wysokości i oświetlenia otoczenia. Ma też głośnik, który Fossils nazywa „wodoodpornym”. Jest dostępny w kolorze czarnym lub różowego złota, ale jest tylko jeden rozmiar, koperta 45 mm. Używa eSIM i jest wyłączna dla Verizon, wykorzystując system Number Share operatora do połączeń i SMS-ów.

Użytkownicy Androida, którzy szukają smartwatcha z obsługą LTE, nie mają wielu dobrych opcji, więc ten nowy LTE Gen 5 może być najlepszym rozwiązaniem, gdy nadejdzie. Warto poczekać na recenzję, aby sprawdzić, czy 3100 i bateria poradzą sobie z LTE ponad wszystko inne.

Jeśli nie potrzebujesz LTE, inne marki Fossil oferują inne opcje, które mogą Cię zainteresować. Jest jeszcze jedna iteracja linii zegarków Wear OS Michaela Korsa, Michael Kors Access Gen 5E. Kosztuje 250 USD i jest dostępny w dwóch modelach, Darci z trzema kolorami i MKGO z czterema kolorami.

Ostatnia (i dla mnie najlepsza) jest to, że marka Fossil Skagen wprowadza na rynek nowy hybrydowy smartwatch, który wykorzystuje platformę oprogramowania Fossil bardziej prostą. Skagen Jorn Hybrid HR za 195 USD ma fizyczne dłonie poruszające się po ekranie e-papieru. Zegarek będzie dostępny w rozmiarach 38 mm lub 42 mm i będzie dostępny w kilku różnych kolorach.

Zegarek powinien działać około dwóch tygodni na ładowaniu, ale nadal może wykonywać podstawowe funkcje zegarka. Może wykrywać tętno, wyświetlać powiadomienia i liczyć kroki. Kiedy przeglądałem wersję Fossil platformy hybrydowej HR w 2019 roku, nie byłem pod wrażeniem jakości oprogramowania, ale od tego czasu część z nich została zaktualizowana.

Ogólnie rzecz biorąc, linia smartwatchów Fossil tej wiosny jest profesjonalna. Nic tak naprawdę nie wyróżnia się, ale firmie udało się przenieść zegarki Wear OS do miejsca, w którym nie psują podstaw. Robienie czegokolwiek bardziej interesującego z oprogramowaniem naprawdę nie jest zadaniem Fossila, tylko Google. Kolejnym krokiem Google na froncie sprzętowym jest zakończenie przejęcia Fitbit. To kolejny krok w sprawie Wear OS i oprogramowania smartwatch w ogóle? W tym momencie nikt nie zgaduje.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook