Różności i nowinki technologia

Frontier podnosi podstępną „dopłatę za infrastrukturę internetową” z 4 do 7 dolarów

Podpalony banknot jednodolarowy.

Getty Images | Peter Dazeley

Frontier Communications podnosi podstępną „dopłatę za infrastrukturę internetową” z 4 do 7 dolarów jeszcze w tym miesiącu, zwiększając lukę między reklamowanymi cenami szerokopasmowego dostępu do Internetu a faktycznymi cenami płaconymi przez klientów.

Dostawcy usług telekomunikacyjnych uwielbiają reklamować niskie stawki, a następnie obciążać klientów wyższymi rachunkami, pobierając osobne opłaty za rzeczy, które są częścią usługi podstawowej. W telewizji kablowej oznacza to, że klienci widzą jedną reklamowaną stawkę za pakiet kanałów, a następnie płacą znacznie więcej po dodaniu opłat „Broadcast TV” i „Regional Sports Network”, które rzekomo pokrywają koszty niektórych kanałów wchodzących w skład pakietu. . W przypadku usługi Frontier Internet klienci płacą reklamowaną stawkę za usługę internetową, a następnie otrzymują opłaty, w tym opłatę za infrastrukturę internetową.

Podczas gdy niektóre opłaty pokrywają koszty, które dostawcy muszą zapłacić rządowi, dopłata za infrastrukturę internetową zdecydowanie nie należy do nich. W swojej liście opłat Frontier opisuje dopłatę w następujący sposób:

Dopłata za infrastrukturę internetową—Jest to dopłata szacowana na granicy, a nie dopłata rządowa. Obsługuje konserwację i inne koszty związane z naszą infrastrukturą sieciową, a także zapewnia stały dostęp do szybkiego Internetu. W wyniku zwiększonego ruchu i wykorzystania Internetu, w tym przepustowości, zapotrzebowania na usługi i innych wymagań, które mają wpływ na naszą infrastrukturę sieci internetowej, nakładamy tę opłatę na naszych klientów internetowych.

Innymi słowy, opłata pokrywa koszt świadczenia usługi internetowej, za którą klienci już płacą w reklamowanych stawkach. Gdyby Netflix wycenił swoją usługę wideo w ten sposób, firma ogłosiłaby jedną cenę, a następnie naliczyłaby dodatkową opłatę za „infrastrukturę strumieniową” lub coś podobnego.

Opłata podwoiła się, a potem znowu prawie się podwoiła

Dopłata za infrastrukturę internetową rozpoczęła się od 1,99 USD w 2017 r. I wzrosła do 3,99 USD w następnym roku. W tym miesiącu znowu rośnie, powiedział Frontier klientom w wiadomości na ich zestawieniach rozliczeniowych, firma potwierdziła w nowym FAQ na swojej stronie internetowej.

„Od 21 lutego 2021 r. Dopłata za infrastrukturę internetową wzrośnie do 6,99 USD” – głosi komunikat Frontier dotyczący rachunków klientów. (Dzięki Zatrzymaj czapkę, aby wskazać zmiana.)

Reklamowane ceny Frontier w pierwszym roku wahają się od 50 do 80 USD miesięcznie za usługę światłowodową, podczas gdy zwykłe stawki są o 10 USD wyższe po wygaśnięciu promocji. Wolniejsze plany DSL zaczynają się od 35 USD miesięcznie w pierwszym roku.

„Ciężko pracowaliśmy, aby utrzymać nasze stawki za usługi szerokopasmowe na niezmienionym poziomie. Jednak korzystanie z Internetu znacznie wzrosło, podobnie jak nasze związane z tym koszty” – powiedziała firma w swoim nowym FAQ.

Frontier „nie ujawnił w odpowiedni sposób” opłaty

W zeszłym roku prokurator generalny stanu Waszyngton Bob Ferguson stwierdził, że Frontier „zawodzi[ed] odpowiednio ujawniać opłatę za infrastrukturę internetową w ch ”i zmusił dostawcę usług internetowych do zaprzestania pobierania tej opłaty w stanie. Ugoda nastąpiła tuż po tym, jak Frontier sprzedał swoją sieć w czterech północno-zachodnich stanach USA firmie Ziply Fiber, a Frontier nadal pobiera tę opłatę w 25 stanów, w których nadal działa.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​klienci korzystający z promocyjnych stawek nie będą jeszcze musieli płacić wyższej opłaty. „W przypadku klientów korzystających obecnie ze stawki promocyjnej na określony okres, podwyżka opłaty za infrastrukturę internetową nie obowiązuje do czasu wygaśnięcia stawki promocyjnej” – powiedział Frontier.

Klienci narzekali na wzrost na forum DSLReports. Opłata Frontier jest podobna do „opłaty za zwrot kosztów Internetu” CenturyLink, która obecnie wynosi 3,99 USD.

Po skontaktowaniu się z Ars, rzecznik Frontier powiedział: „Wzrost dotyczy klientów Frontier w oparciu o indywidualne pakiety usług i odzwierciedla rosnące koszty utrzymania i innych kosztów sieciowych, w tym szybko rosnące koszty obsługi zwiększonego ruchu i wykorzystania Internetu przez naszych klientów oraz popyt konsumentów dla większej przepustowości, usług i innych wymagań, które mają wpływ na naszą sieć internetową. Klienci korzystający z ograniczeń cenowych i cen promocyjnych nie zobaczą tego wzrostu do czasu wygaśnięcia ich warunków ”.

Frontier ogłosił upadłość w kwietniu 2020 r. I stara się wyjść z bankructwa na początku 2021 r. Dostawca usług internetowych ma doświadczenie w nie inwestowaniu w światłowody, chroniczne przerwy, słabą obsługę klienta i przekroczenie terminów wdrożenia łączy szerokopasmowych po otrzymaniu finansowania od rządu.

Frontier do pobierania opłaty za „tak długo, jak to konieczne”

Frontier FAQ powiedział, że dopłata za infrastrukturę internetową może zostać ostatecznie dodana do reklamowanej ceny zamiast stanowić oddzielną opłatę. „Pracujemy nad włączeniem tej dopłaty do ceny Twojej podstawowej usługi internetowej. Dopóki ta praca nie zostanie zakończona, dopłata za infrastrukturę internetową będzie wyświetlana jako oddzielna pozycja na rachunku” – powiedział Frontier. Firma nie podała, jak długo pozostanie odrębną opłatą.

„Obecny plan zakłada dalsze naliczanie tej dopłaty tak długo, jak będzie to konieczne, aby zapewnić całodobową obsługę dostępu do Internetu. Opłata ta będzie regularnie weryfikowana” – powiedział Frontier w innym miejscu FAQ. Frontier powiedział również, że nie „wprowadził podwyżek cen w ciągu ostatnich dwóch lat”, chociaż podniesienie opłaty jest w rzeczywistości wzrostem cen.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook