Różności i nowinki technologia

Fujifilm bije rekord prędkości bezlusterkowca dzięki nowemu obiektywowi f / 1.0

Fujifilm zapowiedział nowy obiektyw 50 mm z serii X z niespotykaną dotąd przysłoną f / 1.0. Według Fujifilm XF 50mmF1.0 R WR jest pierwszym na świecie obiektywem f / 1 z autofokusem do aparatów bezlusterkowych i stanowi 35-ty obiektyw z serii X, który wyprodukowała firma. Jego pole widzenia odpowiada około 75 mm na czujnikach APS-C firmy Fujifilm.

Poprzedni najszybszy obiektyw Fujifilm to 56 mm f / 1,2, czyli przysłona, którą firmy takie jak Canon i Nikon również zwykle osiągają podczas projektowania obiektywów z autofokusem. Chociaż Canon w pewnym momencie zrobił autofokus 50 mm f / 1.0 dla swoich lustrzanek cyfrowych, został wycofany dziesiątki lat temu. Nikon i Leica robili już wcześniej obiektywy f / 0.95, ale działały tylko z ręcznym ustawianiem ostrości. Duże otwory przysłony pozwalają użytkownikowi uzyskać płytszą głębię ostrości i fotografować przy krótszych czasach otwarcia migawki lub niższych ustawieniach ISO.

Długo rozwijany, jest to raczej obiektyw do wypowiedzi Fujifilm niż coś, co będzie praktycznym narzędziem dla większości fotografów. Różnica w głębi ostrości między tą a 56 mm f / 1.2 będzie przynajmniej częściowo kompensowana przez krótszą ogniskową, a 50 mm jest znacznie większa i cięższa przy 845 g, czyli około 1,9 funta. Zapewnia jednak uszczelnienie przed warunkami atmosferycznymi.

XF 50mmF1.0 R WR będzie dostępny jesienią tego roku w cenie 1499,95 $.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook