Różności i nowinki technologia

Funkcja Google „o tym wyniku” pokaże teraz, dlaczego masz określone wyniki wyszukiwania

Google aktualizuje funkcję „o tym wyniku” dla wyników wyszukiwania o interesujący nowy dodatek: kontekst dotyczący tego, w jaki sposób i dlaczego algorytm firmy wylądował na konkretnych wynikach dla linków wyświetlanych podczas wyszukiwania rzeczy.

Firma dodała pole informacyjne „o tym wyniku” na początku tego roku, aby pomóc użytkownikom w prawidłowym sprawdzaniu źródeł, których nie byli zaznajomieni z wykorzystaniem danych pochodzących z Wikipedii. Menu — dostępne po kliknięciu trzech kropek w rogu wyniku wyszukiwania — pojawia się i próbuje podać dodatkowe informacje o stronie internetowej.

Aktualizacja, która jest dziś wprowadzana, nie dodaje jednak więcej kontekstu do witryn, które mogą pojawiać się w wynikach wyszukiwania, ale raczej pomaga rzucić światło na algorytm Google i sposób, w jaki łączy wyszukiwane hasła z określonymi witrynami.

W przykładzie dostarczonym przez Google wyszukiwanie hasła „jak gotować ryby w piekarniku” prowadzi do przepisu z witryny zawierającej słowa „jak gotować, ryby i piekarnik” i powiązane z innymi terminami, takimi jak „składniki”. i „przepis”. Google robi również takie rzeczy, jak dopasowywanie języka i stosowanie odpowiednich lokalizacji geograficznych, aby pomóc w wylądowaniu na konkretnym wyniku. .

Firma wyjaśnia, że ​​celem jest pomoc użytkownikom, którzy mogą nie być tak zaznajomieni z systemem wyszukiwania Google, w zrozumieniu nieco więcej na temat tego, co dzieje się za kulisami podczas wyszukiwania i wykorzystania tej wiedzy, aby pomóc im w lepszym wyszukiwaniu, aby znaleźć czego szukają w przyszłości.

Zaktualizowane wyniki powinny być teraz udostępniane użytkownikom. Na początek będzie on dostępny dla wyników w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych, ale Google ma nadzieję zwiększyć dostępność w nadchodzących miesiącach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook