Nowości

Funkcja Live Text firmy Apple odczyta cały tekst ze wszystkich Twoich zdjęć za pomocą sztucznej inteligencji

Firma Apple ogłosiła nową funkcję o nazwie Live Text, która zdigitalizuje tekst na wszystkich Twoich zdjęciach. Odblokowuje to mnóstwo przydatnych funkcji, od zamiany odręcznych notatek w e-maile i wiadomości po przeszukiwanie rolki aparatu w poszukiwaniu potwierdzeń lub sfotografowanych przepisów.

Z pewnością nie jest to nowa funkcja dla smartfonów, a w przeszłości firmy takie jak Samsung i Google oferowały podobne narzędzia. Ale implementacja Apple wygląda zazwyczaj gładko. Na przykład dzięki funkcji Live Text możesz dotknąć tekstu na dowolnym zdjęciu w rolce aparatu lub wizjerze i natychmiast podjąć na jego podstawie działania. Możesz skopiować i wkleić ten tekst, wyszukać go w sieci lub — jeśli to numer telefonu — zadzwonić pod ten numer.

Apple twierdzi, że funkcja ta jest włączona przy użyciu „głębokich sieci neuronowych” i „inteligencji na urządzeniu”, przy czym ta ostatnia jest preferowanym przez firmę sformułowaniem do uczenia maszynowego. (Podkreśla podejście Apple do sztucznej inteligencji, które skupia się na przetwarzaniu danych na urządzeniu, a nie na wysyłaniu ich do chmury).

Live Text działa na iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac i obsługuje siedem języków.

Oprócz wyodrębniania tekstu ze zdjęć, iOS 15 umożliwi także użytkownikom wyszukiwanie wizualne – funkcja, która brzmi dokładnie tak samo jak Google Lens.

Apple nie zagłębił się w szczegóły tej funkcji podczas prezentacji na WWDC, ale powiedział, że nowe narzędzie rozpozna na zdjęciach „sztukę, książki, przyrodę, zwierzęta domowe i punkty orientacyjne”. Będziemy musieli przetestować go osobiście, aby zobaczyć, jak dobrze działa, ale wygląda na to, że Apple robi znacznie więcej, aby zastosować sztuczną inteligencję do zdjęć użytkowników i uczynić te informacje użytecznymi.

Rozwijanie… dodajemy więcej do tego posta, ale możesz śledzić wraz z naszym Blog na żywo WWDC 2021 aby otrzymywać wiadomości jeszcze szybciej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook