Gry

Gabe Newell z Valve wysyła gnoma w kosmos na rakiecie Electron firmy Rocket Lab

Gabe Newell, prezes Valve, firmy zajmującej się grami wideo stojącej za Pół życia Steam, rynek seriali i gier, dziękuje nowozelandzkiemu krajowi za jego gościnność, wystrzeliwując gnoma w kosmos z firmą lotniczą Rocket Lab w połowie listopada. Newell zdecydował się pozostać w Nowej Zelandii na początku pandemii i przekazuje dolara na Oddział Intensywnej Terapii Pediatrycznej w Starship Children’s Hospital za każdego widza, który obejrzy transmisję satelitarną na żywo lub nagranie online w ciągu 24 godzin od wystrzelenia.

Ten wkrótce astronauta gnom to w rzeczywistości model „Garden Gnome” lub „Gnome Chompski” o wysokości 150 mm, który po raz pierwszy pojawił się w Half-Life 2: Episode Two ale osiągnął status mema po speedrunach i dziennikach podróży (takich jak ta uroczo szczegółowa, napisana przez byłego dziennikarza gier, Toma Francisa), które pojawiały się wokół niego. Gnom był prawdopodobnie nawiązaniem do starszego dowcipu polegającego na fotografowaniu skradzionych krasnali ogrodowych „podróżujących” po świecie, który zyskał większą popularność, gdy pozornie wspomniano o nim w Amélie i kiedy posłużył jako podstawa dla kampanii reklamowej Travelocity „Where is my gnome”.

Chompski pojawił się we własnym Valve Left 4 Dead 2, DLC dla Dying Light a ostatnio Okres półtrwania: Alyx, ale ta nadchodząca prawdziwa rakieta jest hołdem dla osiągnięcia „Little Rocket Man” związanego z gnomem z Odcinek drugi. Osiągnięcie można odblokować tylko wtedy, gdy gracz zabierze gnoma z pierwszego rozdziału gry i umieści go na statku rakietowym pod koniec – zadanie jest trudne, ponieważ gracz musi postawić gnoma, aby ukończyć Half-Life’s zagadki środowiskowe i scenariusze walki.

Gnom wewnątrz rakiety Rocket Lab
: Valve

Ta gotowa do premiery wersja gnoma została zaprojektowana wspólnie przez efekty specjalne i rekwizytor Weta Workshop i wykonana z tytanu. Rocket Lab ma nadzieję, że wykorzysta je „do przetestowania i zakwalifikowania nowej techniki druku 3D, którą można by zastosować w przyszłych komponentach statków kosmicznych”.

Gnom zostanie przymocowany do wnętrza Rocket Lab’s Kick Stage, ostatniego etapu rakiety Electron firmy Rocket Lab, która umożliwia dokładniejsze umieszczanie satelitów na orbicie. Gdy cały ładunek rakiety zostanie upuszczony, Kick Stage może ponownie zapalić silnik, aby zainicjować deorbitację. Ta misja nie jest kontynuacją, którą fani mogliby sobie wyobrazić dla Chompskiego po umieszczeniu go w nim Odcinek drugi, chociaż; gnom spłonie obok Kick Stage, gdy oba ponownie wejdą w ziemską atmosferę. Rocket Lab wyjaśnia Kick Stage w poniższym filmie:

Gnomowi Chompskiemu towarzyszyć będzie 29 innych satelitów podczas startu 16 listopada Rocket Lab z południowego krańca półwyspu Mahia. Małe satelity załadowane na platformę Kick Stage należącej do firmy rakiety Electron obejmują szeroki zakres zastosowań, od satelitów zajmujących się komunikacją i nadzorem morskim do pierwszego opracowanego przez studentów satelity Nowej Zelandii, Waka Āmiorangi Aotearoa APSS-1.

Podczas gdy wysłanie gnoma w kosmos jest tak samo głupie, jak wypuszczenie Tesli Roadster przez SpaceX, dodanie przez Newella elementu charytatywnego – mimo że mógł po prostu przekazać kwotę pieniędzy, zamiast wymagać od ludzi oglądania – przynajmniej sprawia, że ​​wyczyn jest bardziej sensowne niż czysty marketing. Zainteresowani fani powinni śledzić Rocket Lab’s społecznościowe aby uzyskać aktualizacje dotyczące określonego czasu uruchomienia, przejdź do 14-dniowego okna uruchamiania, które rozpoczyna się 16 listopada czasu środkowoeuropejskiego (6:00 ET / 3:00 PT 15 listopada). Samo uruchomienie będzie transmitowane na żywo w witrynie Rocket Lab.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook