Oprogramowanie

Gadżet szminki YSL stworzy dowolny odcień

L’Oreal zadebiutował gadżetem na targach CES w zeszłym roku, który obiecał stworzyć odcienie szminki w dowolnych kolorach. W tym roku uczymy się, czego wymaga to urządzenie do pracy w domu: szminki.

Yves Saint Laurent Beauté Rouge Sur Mesure Powered by Perso – tak, to naprawdę nazwa – pobiera trzy różne kolorowe kapsułki szminki i wytryskuje płyn z górnej części urządzenia, aby użytkownicy mogli je wymieszać. (Strąki dozują formułę YSL Beauty Velvet Cream Matte Finish.) Po połączeniu tworzą pożądany odcień. Górna część urządzenia obsługującego technologię Bluetooth jest jednocześnie kompaktową obudową, dzięki czemu można je zabrać ze sobą w podróż i w razie potrzeby poprawić kolor.

Urządzenie kosztuje 299 USD i jest dostępne w przedsprzedaży już dziś. Każde zamówienie w przedsprzedaży obejmuje dwa zestawy kolorów z rodziny czerwieni, nude, pomarańczy lub fuksji. Wszystko zostanie wysłane „wczesną wiosną”. Urządzenie będzie wtedy szerzej dostępne we wrześniu. Jeszcze w tym roku wprowadzimy również niestandardowe kapsułki do pielęgnacji skóry i podkładki. Urządzenie ładuje się przez USB-C i ma żywotność baterii ponad tydzień, według L’Oreal, firmy macierzystej YSL.

: L’Oreal

Użytkownicy mają trzy opcje tworzenia cienia w aplikacji na iOS lub Androida. Mogą wybierać z „koła odcieni”, które ułatwia wybór koloru z koła; „dopasowanie odcieni”, które tworzy odcień uzupełniający strój lub ulubiony kolor szminki na zdjęciu; lub „stylista odcień”, który opiera się na „inteligentnym algorytmie” wyboru między trzema odcieniami, które najlepiej będą pasować do stroju, ponownie na podstawie zdjęcia. Aplikacja zawiera również komponent społecznościowy, który prezentuje kolory stworzone przez innych użytkowników i podkreśla „trendy w czasie rzeczywistym” od „ekspertów YSL” i innych użytkowników.

Zestawy szminek same w sobie kosztują 100 USD i nie można ich wymienić na nic innego niż te kapsułki. Każdy wkład jest weryfikowany za pomocą technologii RFID, która pozwala maszynie wykryć rodzaj formuły umieszczonej w każdym kanale, śledzić jego zużycie i zaoferować automatyczne ponowne zamówienie wkładu w razie potrzeby. Chociaż użytkownicy mogą zamawiać pojedyncze wkłady, nie mogą mieszać i dopasowywać kapsuł z różnych zestawów. Maszyna nie będzie działać, jeśli spróbują.

Oczywiście poleganie na strąkach jest często sposobem, w jaki firmy sprzętowe generują cykliczne przychody. Ludzie kupują urządzenie raz, ale potem muszą kupować więcej rzeczy, aby z niego korzystać. W takim przypadku możliwe jest, że ludzie przejdą przez wkłady szybciej niż typowa szminka, zwłaszcza jeśli używają jej codziennie. Po pierwsze, posiadam wiele szminek, których rzadko używam. Mnie nudzi jeden kolor, a potem szukam nowego do noszenia – i to nie zawsze tej samej marki. YSL może liczyć na to, że ludzie będą musieli uzupełniać te wkłady bezpośrednio z jej linii, gwarantując, że klienci pozostaną wierni jej szminkom i będą nadal płacić firmie. Strąki w końcu znalazły swoje miejsce w makijażu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook