Różności i nowinki technologia

Garmin mówi, że Lily to “ smartwatch, na który czekały kobiety ”

Garmin wypuścił nowy smartwatch o nazwie Lily, a jego głównym punktem sprzedaży jest to, że został zaprojektowany przez kobiety dla kobiet. Wersja Sport Edition, która jest wykonana z aluminium i ma silikonowy pasek, kosztuje 199 USD, a wersja Classic ze stali nierdzewnej kosztuje 250 USD i jest wyposażona w skórzany pasek.

Garmin twierdzi, że to „smartwatch, na który czekały kobiety”, co wydaje się być oparte na jego rozmiarze i konstrukcji, która jest bardzo modna. Jednak jako recenzent Lily Katz z Urząd Androida podkreśla w swojej recenzji Lily, zegarek mógł zrezygnować z kilku ważnych funkcji, aby uzyskać taki wygląd.

Trzeba przyznać, że Lily wygląda bardzo podobnie do zwykłego zegarka.
: Garmin

Jednym z głównych punktów sprzedaży Lily jest to, że jest mały. Jest okrągły i ma średnicę 34,5 mm, podczas gdy mniejszy zegarek Apple Watch SE 40 mm to prostokąt 40 mm na 34 mm. Pod względem powierzchni oznacza to, że Apple Watch zajmuje 1360 milimetrów kwadratowych na nadgarstku, podczas gdy Lily zajmuje tylko 935. Według moich obliczeń oznacza to, że Lily pokryje 31 procent mniej nadgarstka. To najmniejszy smartwatch Garmina i wyobrażam sobie, że wyglądałby komicznie mały obok wytrzymałych zegarków Fenix ​​firmy.

Zegarek jest okrągły, aby bardziej przypominał „klasyczny” zegarek niebędący smartwatchem i ma wzorzyste tło. Ekran jest wrażliwy na dotyk, ale monochromatyczny, co wydaje się trochę brakować, gdy oferty Apple, Fitbit i Samsung o podobnej cenie mają kolorowe ekrany. To powiedziawszy, prawdopodobnie pomoże to zachować żywotność baterii, jak twierdzi Garmin, powinno to trwać do pięciu dni, co jest imponujące, biorąc pod uwagę jego rozmiar.

Jeśli jednak projekt paska zegarka jest dla Ciebie ważny, możesz poszukać gdzie indziej: paski Lily są zastrzeżone i nie wydaje się, aby Garmin już sprzedawał w swoim sklepie. Dodatkowo nie można mieszać i dopasowywać opasek – kolory są dopasowane do etui.

Różne kolory i edycje zegarków mają również różne wzory soczewek tła.
: Garmin

Garmin koncentruje się na śledzeniu kondycji i dobrego samopoczucia za pomocą smartwatchów, a Lily może śledzić kroki, treningi, sen, poziom stresu, nasycenie krwi tlenem, miesiączki i ciąże. Oczywiście żadna z tych rzeczy nie jest wyjątkowa dla tego smartwatcha – większość innych smartwatchów Garmin ma funkcję śledzenia kondycji, a są co najmniej dwie inne, które obsługują śledzenie okresu i ciąży.

Oznacza to, że musisz zdecydować, czy podoba Ci się wygląd Lily na tyle, aby dokonać pewnych kompromisów. Lily nie ma wbudowanego GPS, muzyki offline ani Garmin Pay, jak własny plac Venu Sq firmy Garmin, który sprzedaje się za tę samą cenę. Istnieją również inne smartwatche za 200 USD innych marek, które są bardziej bogate w funkcje niż Lily, ale dla niektórych mogą nie wyglądać tak ładnie. Smartwatch może mieć wszystkie funkcje dostępne na świecie, ale będzie całkowicie bezużyteczny, jeśli uznasz go za zbyt brzydki do noszenia.

Nie ma również wielu konkurencyjnych smartwatchów, które są tak małe jak Lily, więc kupujący, którym zależy na tym, by coś zajmowało większość ich nadgarstka, również mogą być zainteresowani. Warto tylko zastanowić się, z jakich funkcji chcesz zrezygnować i czy chcesz poradzić sobie z niektórymi innymi zastrzeżeniami, które znaleźli recenzenci. Zegarek jest już dostępny na stronie internetowej firmy Garmin.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook