Różności i nowinki technologia

Garmin Venu Sq i Venu Sq Music Review: Great Square Fitness Trackers

W Venu Sq nie ma nic naprawdę nowego lub ekscytującego, o co chodzi. Garmin od lat po cichu i bez fanfar dodaje funkcje, które wielu konkurentów dopiero niedawno zadebiutowało.

Na przykład monitorowanie stężenia tlenu we krwi jest od dawna elementem jego wysokiej klasy zegarków backcountry, takich jak seria Fenix ​​6. Jest to funkcja często używana przez osoby z branży, które noszą na sobie, nazywają superużytkownikami, na przykład wspinacze lub nurkowie, którzy z jakiegoś powodu lubią sporty, w których mają przyzwoitą szansę na niedotlenienie i utratę przytomności.

Monitorowanie tlenu we krwi jest wyróżniającą funkcją tegorocznej serii 6 i… cóż, Venu też ją ma. Podobnie jak Seria 6, masz kilka opcji monitorowania. Możesz go monitorować przez całą noc podczas snu, całą noc i cały dzień lub odczytać na miejscu, przesuwając palcem do widżetu Pulsoksymetr. W ciągu dnia losowy odczyt punktowy wskazywał na 96-procentowy poziom tlenu we krwi, co jest przyzwoite. Sprawdziłem te odczyty za pomocą pulsoksymetru z opuszką palca i nie znalazłem żadnych większych rozbieżności.

Zauważyłem jednak, że pewnego ranka mój SpO2 nieznacznie spadła. Tej nocy wziąłem spray do nosa i znowu się podskoczył, więc uważam to za zwycięstwo Garmina.

W przeciwnym razie Garmin Venu Sq ma te same niezawodne funkcje, które pokochałem po latach testowania Garminów. Posiada wiele funkcji specyficznych dla biegania, takich jak śledzenie odległości, czasu i tempa z włączonym GPS, podzielone w aplikacji, dzięki czemu wszyscy biegający nerdowie mogą zsynchronizować czujniki na nogę Garmin i przemyśleć długość kroku oraz śledzić wzrost wysokości w porównaniu tętno.

Możesz sprawdzić swój VO2 max z aktywnością śledzoną przez GPS. Ma nowsze funkcje bezpieczeństwa, takie jak wykrywanie wypadków w przypadku upadku i złamania nogi podczas nieobecności. Posiada holistyczny pomiar Body Battery firmy Garmin, który uwzględnia zmienność tętna (HRV), stres, aktywność i sen, aby ocenić, jak jesteś gotowy na cały dzień. Śledzenie snu jest dość dokładne (jako osoby cierpiącej na bezsenność z niepokojem, było to niepokojąco łatwe do zweryfikowania).

I wreszcie funkcja, o którą zawsze pyta mnie moja 5-latka, kiedy rzucam się do naszego basenu na podwórku, żeby ją uratować: „Mamo, czy twój zegarek jest wodoodporny? Tak. W przeciwieństwie do zegarka Apple Watch, w którym muszę pamiętać o włączeniu blokady wodnej, zanim uratuję malucha przed utonięciem, Venu jest wodoodporny do głębokości 50 metrów. Może również wykonywać pomiary tętna pod wodą.

Pomiń muzykę

: Garmin

Ponieważ Venu to Garmin, nie jest tak intuicyjny w obsłudze jak Apple Watch. Musiałem przeszukać podręcznik użytkownika, aby znaleźć instrukcje, jak zrobić, no cóż, prawie wszystko. Na przykład, aby wykonać test pulsoksymetru, wystarczy przytrzymać drugi przycisk, przejść do ikony Ustawienia, kliknąć Profil użytkownika i dotknąć ekranu, aby rozpocząć test z włączoną funkcją GPS. Ack!

Dotyczy to również edycji Squeak Music. Jestem na tyle stary, że dość nużący proces dodawania muzyki do Garmina za pomocą kabla do komputera jest trochę nostalgiczny. Ale pobranie oddzielnej aplikacji Spotify, Amazon Music lub Deezer (może nie Deezer) i synchronizacja jej z zegarkiem jest nieznośnie żmudne i wcale nie intuicyjne. Z pewnością nie jest łatwo przekonać mnie do wydania dodatkowych 50 dolarów.

W przeciwnym razie Venu Sq zawiera mnóstwo wypróbowanych i prawdziwych funkcji fitness w solidnym i niezawodnym pakiecie. Jeśli szukałeś urządzenia do monitorowania kondycji, które jest trochę bardziej nerdowskie niż Versa, może to być odpowiedni dla Ciebie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook