Nowości

Garmin Venu Sq to kompatybilny z GPS smartwatch za 199 USD

Garmin ogłosił Venu Sq za 199 USD i Venu Sq Music Edition za 249 USD, dwa kwadratowe zegarki z 1,3-calowym (240 x 240) kolorowym ekranem dotykowym LCD chronionym szkłem Gorilla Glass 3. Te urządzenia do noszenia oferują wiele tych samych funkcji, co droższe Venu firmy Garmin. smartwatch – za mniej. Oba nowe modele są już dostępne na Garmin.com.

Droższy zegarek Music Edition różni się tylko tym, że ma wbudowaną pamięć, która dzięki płatnej subskrypcji Spotify, Amazon Music lub Deezer może łączyć się z Wi-Fi i umożliwia zapisanie do 500 utworów do słuchania przez słuchawki Bluetooth .

Zwykle jestem sceptyczny co do jakości niedrogich smartwatche, ale byłem mile zaskoczony niemal każdym aspektem Venu Sq. Obudowa, która według Garmina jest polimerem wzmocnionym włóknami, jest bardzo wytrzymała, a ramka z anodyzowanego aluminium, która otacza szkło, nadaje mu wyrafinowany wygląd. Niezliczone menu są łatwe w nawigacji, a system operacyjny działa szybko. Obudowa też nie jest zbyt masywna, mierzy 40,6 x 37 x 11,5 mm. Obsługuje opaski 20 mm i posiada system szybkiego wypinania pinów do mocowania nowych.

Garmin Venu Sq

Venu Sq jest większy niż zwykłe urządzenia do monitorowania kondycji, ale jego lekka konstrukcja nie powinna przeszkadzać.
: Garmin

Każdy model ma wbudowany GPS (z obsługą GLONASS i GALILEO w celu zwiększenia dokładności), który śledzi Twój ruch i może prowadzić do zapisanych lokalizacji. Są również wyposażone w funkcję śledzenia aktywności dla szczerze oszałamiającej ilości ćwiczeń i sportów oraz czujnik serca, który może wykryć nieregularne tętno. Istnieje również funkcja pulsoksymetru do wykrywania tlenu we krwi, taka jak w nowym Apple Watch Series 6 i Fitbit Sense. The VergeReporterka technologii medycznych Nicole Wetsman mówi, że czujniki na nadgarstku, takie jak ten, zwykle nie są tak dokładne, jak urządzenia mocowane na czubku palca i nie powinny być używane jako urządzenie medyczne.

Czujniki Venu Sq mogą również kompilować statystyki, takie jak liczba oddechów w ciągu minuty, tętno i ilość nasyconej tlenem krwi, aby uzyskać interesujące informacje, powiedzmy, o tym, jak bardzo jesteś zestresowany. ”Wskaźnik, który szacuje, ile energii pozostało twoje ciało na podstawie tych wskaźników. Możesz uzyskać dostęp do wskaźników snu zebranych przez Venu Sq w aplikacji Garmin Connect na telefon.

Ponieważ Venu Sq nie może skutecznie wyświetlać wszystkich tych informacji na ekranie jednocześnie, polega na utworzeniu niektórych funkcji zegarka, zwanych widżetami, które są dostępne po przesunięciu palcem od góry i dołu ekranu. Możesz przypisać widżety, do których można uzyskać dostęp, przesuwając palcem (co jest najłatwiejszym sposobem ich znalezienia), zamiast przeszukiwać długie menu. Użytkownicy mogą pobierać nowe aplikacje, widżety i tarcze zegarków ze sklepu Garmin Connect IQ, samodzielnej aplikacji na iOS i Androida.

Garmin Venu Sq

Oba modele Venu Sq obsługują płatności zbliżeniowe.
: Garmin

Jak prawie każdy inny smartwatch, ten może służyć jako latarnia nawigacyjna dla powiadomień telefonu, jeśli jest sparowany przez Bluetooth. Wibruje, gdy przychodzi połączenie, pozwalając Ci odebrać lub odrzucić. Użytkownicy Androida mogą odpowiadać na wiadomości tekstowe za pomocą szybkich odpowiedzi bezpośrednio z zegarka. Tam, gdzie Venu Sq wykracza nieco poza to, czego oczekuję od smartwatcha za 199 USD, jest jego funkcja Garmin Pay NFC do płatności zbliżeniowych. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w dzisiejszych czasach podczas pandemii, kiedy nie chcesz dotykać terminala w sklepie.

Garmin twierdzi, że ten model jest wodoodporny do pięciu bankomatów, co ogólnie oznacza, że ​​może przetrwać branie prysznica i pływanie. Venu Sq może działać do sześciu dni w trybie smartwatcha, co oznacza, że ​​nie włączasz zbytnio GPS lub innych energochłonnych czujników. W trybie GPS może trwać do 14 godzin (lub 6 godzin, jeśli słuchasz również muzyki), czyli wystarczająco długo, aby przejść przez długą wędrówkę. Jeśli chodzi o ładowanie, używa zastrzeżonych pinów do ładowania, które wymagają pewnej siły, aby się zatrzasnąć. Jak dotąd żywotność baterii była ogromna, chociaż przyznam, że nie przeprowadziłem Venu Sq w pełnym tempie od czasu pandemii. zmusza mnie do spędzania mniej czasu na zewnątrz.

Jeśli szukasz stosunkowo niedrogiego smartwatcha, który może pomóc w nawigacji za pomocą GPS, a także jest wyposażony w wiele czujników, warto sprawdzić Venu Sq.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook