Gry

GeForce Now trafia do przeglądarek Chrome i komputerów Mac M1

Usługa przesyłania strumieniowego gier GeForce Now firmy Nvidia została uruchomiona dla przeglądarki internetowej Chrome i komputerów Mac M1 w wersji beta (przez XDA-Developers), przenosząc gry wymagające dużej ilości zasobów na laptopy i inne urządzenia, które mogły nie być wydajne do samodzielnego ich uruchamiania. Właśnie przetestowaliśmy wersję przeglądarki Chrome na komputerze Mac i komputerze z systemem Windows 10 i wydaje się, że działa ona płynnie.

GeForce Now miał już aplikacje na urządzenia z systemem Windows 10 i Android, ale rozszerzył się na jeszcze szerszą publiczność dzięki uruchomieniu wersji beta dla Chromebooków w sierpniu 2020 r., A następnie pokonał Stadia na urządzeniach z systemem iOS za pomocą obejścia, które umożliwia strumieniowe przesyłanie gier przez znajdującą się tam przeglądarkę Safari.

GeForce Now działa w Chrome na MacOS.

Teraz teoretycznie każdy, kto ma przeglądarkę Chrome, może rozpocząć przesyłanie strumieniowe, kierując stronę GeForce Now i tworząc konto, nawet na słabym laptopie. Lub, jeśli korzystasz z nowego M1 Mac, zgodnie z informacjami o wydaniu nowej wersji GeForce Now, za pośrednictwem nowej dedykowanej aplikacji. Dziennik zmian Nvidii zawiera również kilka innych zmian, dzięki którym usługa jest bardziej użyteczna w przeglądarce, na przykład możliwość tworzenia dedykowanych skrótów do gier i nowy sposób udostępniania linków, które mogą wysłać znajomego bezpośrednio do gry.

Podobnie jak Google Stadia i Amazon Luna, GeForce Now jest zasadniczo komputerem w chmurze, który „wypożyczasz” do strumieniowego przesyłania gier. Możesz grać za pomocą myszy i klawiatury, gamepada, a nawet bezprzewodowego zestawu słuchawkowego – wszystkie bezproblemowo działały dla nas w Chrome. Warto zauważyć, że Microsoft Edge nie jest obecnie obsługiwany, mimo że jest teraz przeglądarką Chromium. Oczywiście musisz znajdować się w regionie, w którym dostępna jest usługa GeForce Now.

Co zobaczysz, jeśli spróbujesz uruchomić w Microsoft Edge.

Rozszerzenie GeForce Now to nie tylko słońce i róże. Usługa ma integrację ze Steam, więc możesz odblokować gry na PC, które możesz już posiadać, aby przesyłać strumieniowo za pośrednictwem usługi, ale nie wszystkie gry działają, ponieważ programiści muszą wyrazić zgodę. Wielu z nich nie było zbyt zadowolonych z Nvidii, ponieważ GeForce Now umożliwia graczom strumieniowanie ich gier bez pozwolenia (i pozwala Nvidii zarabiać na miesięcznym członkostwie). I chociaż jej rywal Google Stadia ma mniejszą bibliotekę jeszcze bardziej skrupulatnie dobranych gier, często może oferować wyraźniejszy obraz i wyższą rozdzielczość niż Nvidia obecnie.

Pełna lista urządzeń obsługiwanych przez GeForce Now jest dostępna tutaj. GeForce Now pojawi się również w telewizorach LG w 2021 roku.

Pomimo Chrome, Nvidia nadal zaleca aplikację natywną „zapewniającą najlepsze wrażenia”

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook