GryNowościRTV

Gigabyte zapowiada nową linię gier klasy średniej, napędzaną procesorami AMD Ryzen

Gigabyte produkuje jedne z najlepszych laptopów przeznaczonych dla graczy i twórców, jakie można dostać. Ale niektóre z najbardziej ekscytujących wersji z 2021 roku nie są jego flagowymi modelami.

Przywitaj się z nową linią Gigabyte Gaming, mnóstwem laptopów do gier ze średniej półki przeznaczonych dla młodszych konsumentów. „Seria Gigabyte Gaming skierowana jest do użytkowników Gen Z i Millenialsów, oferując maszyny zbudowane do„ wielozadaniowości ”i spełniających jednocześnie wiele potrzeb, niezależnie od tego, czy chodzi o naukę, handel, gry czy tworzenie treści” – ogłosił Gigabyte w komunikacie prasowym.

Najważniejszą wiadomością jest to, że dwa nowe modele Gigabyte Gaming, A5 i A7, są jednymi z pierwszych laptopów Gigabyte, które zawierają mobilne procesory AMD Ryzen. W szczególności są wyposażone w zupełnie nową serię telefonów komórkowych Ryzen 5000H. Obejmują one również nową serię GeForce RTX 3000 firmy Nvidia.

Począwszy od odpowiednio 999 USD i 1399 USD, 15-calowe A5 i 17-calowe A7 wydają się konkurować z takimi modelami jak Dell G5 i Lenovo Legion 5i. Ten pierwszy, również zasilany przez Ryzen, zapewnia doskonałą wydajność i niezrównaną żywotność baterii – Skraj recenzent Cameron Faulkner nazwał to „niesamowicie wydajnym w tej cenie”. Ponieważ nie udało nam się jeszcze zdobyć układu Ryzen 5000H lub GeForce RTX 3000, nie możemy jeszcze powiedzieć, jakiego rodzaju wzrostu wydajności można oczekiwać od A5 i A7 w porównaniu z tymi produktami.

Klawiatura Gigabyte G7 widziana z góry z pomarańczowym podświetleniem.

Kolorowa podświetlana klawiatura w Gigabyte G7.
Obraz: Gigabyte

Pod względem specyfikacji laptopy łączą te układy z wyświetlaczem 144 Hz lub 240 Hz. I przyjmują system chłodzenia Windforce firmy Gigabyte, który obejmuje „pochylone wentylatory przeciwdziałające turbulencjom, ultra cichy wentylator PWM i rurkę cieplną z czystej miedzi”. Rezultat, mówi Gigabyte, będzie „sensacyjnym doświadczeniem zarówno w grach, jak i rozrywce wizualnej”. Oba modele mają również gniazdo kart SD.

Dwa modele Gigabyte G5 ustawione prostopadle do siebie.  Jedna skierowana w stronę aparatu wyświetla logo Gigabyte G5.  Ta odwrócona jest lekko zamknięta.  Obydwa mają podświetlaną pomarańczową klawiaturę.

A oto Gigabyte G5, również z kolorową klawiaturą.
Obraz: Gigabyte

Jednym z najbardziej cenionych laptopów średniotonowych Gigabyte w 2020 roku był Aorus 5. 15-calowy laptop otrzymał dobre recenzje za przyzwoitą klawiaturę, dobrą wydajność w grach i schludny design: „Jego ostra estetyka wygląda nawet trochę niebezpiecznie” – napisała Katie Wickens o PCGamer. Ale miał problemy z żywotnością baterii, nawet w przypadku laptopa do gier – TechRadar dostałem tylko półtorej godziny.

Jednak ten model był zasilany przez Intel Core i7-10750H, a żywotność baterii jest jednym z obszarów, w których procesory mobilne AMD Ryzen miały tendencję do przewyższania zeszłego roku Intela. Jeśli seria Ryzen 5000 będzie kontynuowała ten trend, A5 i A7 mogą, miejmy nadzieję, być ulepszeniem w tej kategorii.

Fani Intela, nie bójcie się. Gigabyte zapowiedział także nowe G5 i G7, które są napędzane procesorami Intel dziesiątej generacji. Firma pisze: „GIGABYTE G5 i G7 oferują nieograniczoną wydajność, stworzoną z myślą o jeszcze więcej, od pracy na koncercie po grę. Więcej gier, więcej produkcji, więcej rozrywki dzięki niezawodności, mocy i szybkości – zaprojektowane tak, aby sprostać nowym wymaganiom „nowej normy”. ”

Gigabyte G5 odchylony od aparatu, do połowy zamknięty, z widocznym logo Gigabyte.

Gigabyte twierdzi, że G5 jest odpowiedni dla „zwykłych graczy”.
Obraz: Gigabyte

G5 zaczyna się od 1099 USD; G7 nie będzie dostępny w USA. Ceny A5 i A7 zaczynają się odpowiednio od 999 USD i 1399 USD i będą dostępne pod koniec lutego.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook