Różności i nowinki technologia

Globalne dostawy telewizyjne osiągnęły rekordowy poziom w ostatnim kwartale, mówi raport

Według nowego raportu firmy TrendForce, w trzecim kwartale tego roku globalne dostawy telewizyjne osiągnęły „historyczny rekord”. W ciągu kwartału sprzedano 62,05 mln sztuk, co oznacza 12,9-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku i 38,8-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim kwartałem. Zarówno Samsung, jak i LG, dwaj najwięksi producenci telewizorów, powiedzieli dziś, że spodziewają się wzrostu zysków w tym kwartale w porównaniu z ubiegłym rokiem.

TrendForce podał kilka różnych czynników wpływających na historyczny szczyt. Stwierdzono, że w Ameryce Północnej popyt na telewizję wzrósł o 20 procent, ponieważ ludzie spędzali więcej czasu w domu z powodu pandemii. Kwartalny wzrost obejmuje również dostawy telewizyjne, które były opóźnione w stosunku do pierwszej połowy roku, według firmy zajmującej się analizą łańcucha dostaw.

Raport TrendForce mówi, że wszystkich pięciu największych producentów telewizorów odnotowało wzrost zysków w ostatnim kwartale.
: TrendForce

Chociaż wszystkich pięciu producentów telewizorów odnotowało wzrost dostaw, TCL jest liderem z 52,7-procentowym wzrostem rok do roku. Sprzedaż Samsunga wzrosła o 36,4 procent rok do roku i 67,1 procent w porównaniu do drugiego kwartału. W międzyczasie firma LG odnotowała mniejszy wzrost o 6,7 procent w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 roku, ale ogromny wzrost o 81,7 procent od ostatniego kwartału.

Wydaje się, że zarówno Samsung, jak i LG skorzystały na wzroście popytu na telewizję w oparciu o wstępne wytyczne ogłoszone dzisiaj. Jednak, CNBC donosi, że uważa się, że wzrost zysków Samsunga był w dużej mierze spowodowany sprzedażą smartfonów i zyskami z działu pamięci. W międzyczasie firma LG odnotowała dobre wyniki zarówno w branży telewizorów, jak i urządzeń gospodarstwa domowego Yonhap, ale to skromniejszy, 4,3-procentowy wzrost zysku był możliwy dzięki cięciu kosztów w dziale mobilnym.

Pomimo wzrostu przesyłek nie wszystkie są dobre wiadomości dla branży telewizyjnej. TrendForce przewiduje, że w 2020 r. Spodziewany jest nieznaczny spadek dostaw telewizorów w porównaniu do 2019 r. Zwraca również uwagę, że ceny paneli będą prawdopodobnie nadal rosły, nawet jeśli średnia cena płacona za telewizory w Ameryce Północnej spada, pochłaniając marże zysku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook