NowościOprogramowanie

Gmail można teraz ustawić jako domyślną aplikację pocztową na iOS 14

Firma Google właśnie wydała oficjalną aktualizację Gmaila, umożliwiając ustawienie go jako domyślnej aplikacji e-mail dla urządzeń z systemem iOS 14.

iOS 14 – który został wydany przez Apple w zeszłym tygodniu – dodał opcję dla użytkowników, aby ustawić aplikacje pocztowe innych firm jako domyślne dla urządzeń iPhone i iPad z najnowszą wersją systemu operacyjnego Apple. Jednak to deweloperzy nadal musieli dodać obsługę tej funkcji, co robi najnowsza aktualizacja Gmaila.

Po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji po prostu przejdź do aplikacji Ustawienia na iOS, wybierz menu „Gmail” i znajdź nowo dodane menu „Domyślna aplikacja pocztowa”. Google twierdzi również, że aplikacja Gmail powinna monitować użytkowników o instrukcje po dokonaniu aktualizacji.

Należy zauważyć, że iOS wydaje się mieć błąd, który po ponownym uruchomieniu automatycznie przełącza przeglądarkę i aplikacje pocztowe innych firm z powrotem do domyślnego programu Apple Mail i Safari; Apple jeszcze nie skomentował problemu ani nie ogłosił, kiedy (lub czy) zostanie rozwiązany.

Google w pełni wykorzystał nowe opcje Apple dla domyślnych aplikacji, a firma już dodała obsługę Chrome, która ma być ustawiona jako domyślna przeglądarka na iOS 14 przed ostateczną wersją oprogramowania Apple.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook