Nowości

Gmail pozwala teraz edytować dokumenty Office bezpośrednio z załączników do wiadomości e-mail

Google jeszcze bardziej ułatwia pracę z plikami Microsoft Office, a firma pozwala teraz użytkownikom bezpośrednio edytować załączone pliki Office w Gmailu, podobnie jak to już umożliwia w przypadku plików Dokumentów lub Arkuszy Google.

Google Workspace (niedawno przemianowany G Suite, który obejmuje Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, Meet i Kalendarz Google) od pewnego czasu zapewnia zgodność z plikami Office z programów Word, PowerPoint i Excel. Ale wcześniej dokumenty musiały zostać zaimportowane na Dysk Google, aby je edytować lub modyfikować – podczas gdy załączniki przesłane e-mailem można było tylko przeglądać.

Jednak nowy przepływ pracy znacznie usprawnia ten proces. Teraz możesz bezpośrednio otworzyć i edytować plik pakietu Office za pomocą edytora Dokumentów Google, po prostu klikając go – tak jak w natywnym dokumencie Google. Ale nowa funkcja edycji nie konwertuje plików pakietu Office na Dokumenty Google, zamiast tego zachowuje oryginalny format pliku.

Gmail pozwoli użytkownikom odpowiedzieć na oryginalną wiadomość e-mail i dołączyć zaktualizowany plik (nadal w formacie pliku pakietu Office) bez konieczności wcześniejszego pobrania, a następnie ponownego załączenia zaktualizowanego pliku.

Google stara się również zapewnić płynniejsze działanie plików pakietu Office w Dokumentach Google, wprowadzając nowy dodatek Konwerter makr dla Google Workspace, który ma ułatwić użytkownikom i organizacjom importowanie ich makr z Excela do Arkuszy.

Podobnie, Google pracuje nad dodaniem lepszej orientacji dokumentu i obsługi obrazów do Dokumentów Google, umożliwiając dokumenty ze stronami zorientowanymi poziomo i pionowo, wraz z obrazami umieszczonymi za tekstem i znakami wodnymi (chociaż nowe funkcje obrazu będą dostępne dopiero w przyszłym roku .)

Korekta 10 grudnia, 13:30: Pakiet produktów Google nazywa się Google Workspace, a nie Google Workplace. Przepraszamy za błąd.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook