GryNowościOprogramowanie

Google aktualizuje Asystenta i Fi z funkcjami rodzinnymi

Firma Google ogłosiła nowe aktualizacje zorientowane na rodzinę dla Asystenta i Fi, które mogą być potencjalnie przydatne, niezależnie od tego, czy wszyscy byliście pod tym samym dachem w czasie pandemii, czy też planujecie wizytę w okresie świątecznym.

Zmiany w Asystencie dotyczą głównie inteligentnych ekranów, takich jak Nest Hub Max, w których wiele starych i nowych funkcji zostanie zebranych w nowej sekcji o nazwie „Karta rodzinna”.

Family Notes „przykleja” się do głównego ekranu twojego wyświetlacza.
: Google

Pierwszym nowym dodatkiem są notatki rodzinne, które umożliwiają dyktowanie wiadomości w stylu karteczek do wykonania zadań i przypomnień. Notatki „przyklejają się” do głównego ekranu inteligentnego wyświetlacza, dzięki czemu są widoczne dla każdego, kto użyje tego wyświetlacza jako następny.

Family Bell otrzymuje nowe efekty dźwiękowe.
: Google

Kontynuując temat organizacji rodziny, funkcja Assistant’s Family Bell, która używa dzwonków do ustawiania przypomnień na dzień w domu, również otrzyma niewielką aktualizację, z nowymi efektami dźwiękowymi i sugerowanymi dzwonkami. Google twierdzi, że planuje dodać możliwość wstrzymania wszystkich dzwonków na dzień, w którym będziesz cieszyć się ciężko zarobionym czasem wolnym.

Interaktywne historie dla inteligentnych wyświetlaczy.
: Google

Aby wypełnić ten czas, Asystent otrzymuje kilka nowych opcji edukacyjnych i rozrywkowych dla rodzin z młodszymi dziećmi. Używając nowego polecenia głosowego „Hej Google, czego mogę się nauczyć z rodziną?” zaktualizowany inteligentny wyświetlacz może zapewnić zajęcia edukacyjne dla dzieci, takie jak ABCmouse.

Jeśli wolisz coś zabawnego, polecenie „Hej Google, opowiedz mi historię” Asystenta może przywołać nowe interaktywne historie dla inteligentnych ekranów, które umożliwiają przewijanie stron, czytanie słowa po słowie i wyświetlanie niestandardowych animacji.

„Hej Google, gdzie jest moja rodzina?”
: Google

Uzupełnienie funkcji rodzinnych Asystenta to nowe polecenie umożliwiające otrzymywanie aktualnych informacji o miejscu pobytu rodziny. Możesz zapytać „Hej Google, gdzie jest moja rodzina?” lub zapytaj o konkretnego członka rodziny, a Asystent może wyświetlić jego ostatnią znaną lokalizację w Mapach Google. Ta funkcja wymaga konta rodzinnego w Google, uczestniczących członków rodziny w wieku powyżej 13 lat oraz włączenia udostępniania lokalizacji w Mapach Google lub aplikacjach partnerskich, takich jak Life360.

Rozszerzona kontrola rodzicielska w Fi

W przypadku Fi aktualizacje rozszerzają głównie kontrolę rodzicielską w usłudze komórkowej. Rodzice mogą blokować połączenia i SMS-y od nieznajomych, a także ustalać budżet danych, aby dzieci nie musiały płacić za pobieranie filmów lub gier. Google twierdzi również, że łatwiej jest skonfigurować usługę Family Link na telefonach z Androidem dla dzieci, dzięki czemu rodzice mogą tworzyć filtry treści i ograniczać czas przeglądania. Funkcje specyficzne dla Fi są dostępne bez dodatkowych kosztów; Family Link można bezpłatnie pobrać z Google Play i App Store.

Google twierdzi, że aktualizacje Fi powinny pojawić się w ciągu następnego tygodnia. Nie ma określonej daty aktualizacji Asystenta, ale Google twierdzi, że karta rodzinna powinna pojawić się pod koniec roku i spodziewałbym się, że nowe funkcje zrobią to samo.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook