GryNowości

Google chce, abyś pomógł trenować jego sztuczną inteligencję, oznaczając obrazy w Zdjęciach Google

Firma Google zaktualizowała swoją aplikację Zdjęcia Google na Androida o nową opcję, która pozwala użytkownikom poinformować giganta wyszukiwania o zawartości ich zdjęć. Oznaczając te obrazy, Google może ulepszyć algorytmy rozpoznawania obiektów, co z kolei sprawia, że ​​Zdjęcia są bardziej przydatne. To pozytywny cykl rozwoju sztucznej inteligencji, najlepiej wdrażany przez gigantów technologicznych, takich jak Google, którzy mają dużo danych i wielu użytkowników.

To wcale nie jest niezwykła praktyka. Systemy uczenia maszynowego nie uczą się same, a zdecydowanej większości tych aplikacji trzeba się uczyć z wykorzystaniem danych oznaczonych przez ludzi. Z tego samego powodu CAPTCHA proszą Cię o identyfikację samochodów i motocykli na zdjęciach. Identyfikując te obiekty, uczysz sztuczną inteligencję tego samego.

Ta funkcja pojawia się w najnowszej wersji Zdjęć Google. Po prostu dotknij przycisku wyszukiwania w menu aplikacji, przewiń w dół, a zobaczysz opcję „Pomóż ulepszyć Zdjęcia Google”. Jak donosi 9to5Googlekliknij go, a zostaną wyświetlone cztery zadania: opisanie preferencji drukowania zdjęć; Twoje preferowane kolaże lub animacje; określić, które zdjęcia należą do jakich wydarzeń świątecznych (np. Boże Narodzenie lub Halloween); oraz do określenia zawartości zdjęć („Nazwij najważniejsze rzeczy na tym zdjęciu”).

Google chce, abyś poinformował go o treści swoich zdjęć za pomocą opcjonalnej funkcji w Zdjęciach Google.
Zrzuty ekranu: The Verge

Jak wyjaśnia Google na stronie pomocy dotyczącej tej funkcji: „Może minąć trochę czasu, zanim Twój wkład będzie miał wpływ na Twoje konto, ale Twoje uwagi pomogą ulepszyć istniejące funkcje i stworzyć nowe; na przykład ulepszone sugestie dotyczące zdjęć do wydrukowania lub kreacje o wyższej jakości, które chcesz. W każdej chwili możesz usunąć swoje odpowiedzi ”. (Aby to zrobić, dotknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu i naciśnij „Usuń moje odpowiedzi”). W chwili pisania tego tekstu wygląda na to, że aktualizacja jest dostępna tylko na Androida, a nie iOS.

Chociaż wygląda na to, że jest to nowy dodatek do aplikacji Zdjęcia Google, oprogramowanie bazowe jest znacznie starsze. Proces ten jest obsługiwany przez „Crowdsource by Google”, platformę crowdsourcingową, którą firma uruchomiła w 2016 roku. Gra polega na oznaczaniu danych, pozwalając użytkownikom zdobywać punkty i odznaki za wykonywanie zadań, takich jak weryfikacja punktów orientacyjnych, identyfikacja opinii o fragmentach tekstu pozytywne lub negatywne), przepisywanie odręcznych notatek i inne podobne prace. Dla jasności jednak: użytkownicy nie otrzymują żadnych realnych nagród za swoją pracę poza wirtualnymi nagrodami od Google.

Warto o tym wszystkim pamiętać, korzystając z niesamowitych produktów Google do uczenia maszynowego: nie byłyby w połowie tak dobre, gdyby nie ludzie pomagali im w nauce.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook