Oprogramowanie

Google chce Cię odepchnąć od Hangouts, więc udostępnia Ci czat za darmo

Czat Google, usługa przesyłania wiadomości, która wcześniej była dostępna tylko dla klientów płacących za Google Workspace (niedawny rebranding G Suite), stanie się bezpłatną usługą dostępną w Gmailu i jako samodzielna aplikacja. dane z Hangouts na czacie w pierwszej połowie przyszłego roku. Czy postrzegasz to przejście jako opcjonalny zależy od używanych funkcji Hangouts, ponieważ niektóre z nich również zostaną wycofane.

Według Google, zgodnie z postem na blogu, „pomoże to w automatycznej migracji” rozmów w Hangouts, kontaktów i historii czatów do czatu. Ten język wydaje się sugerować, że Twoje dane nie będą domyślnie migrowane i nie jest jasne, jakie kroki będą wymagane do tej migracji, ale Google twierdzi, że w pewnym momencie udostępni wskazówki.

: Google

Jeśli chodzi o powody, dla których chcesz przejść z Hangouts do czatu, są zarówno marchewki, jak i kije. Z drugiej strony Google twierdzi, że Czat oferuje nie tylko funkcje, takie jak rozmowy bezpośrednie i grupowe, które możesz znać z Hangouts, ale może też ułatwić planowanie i współpracę z innymi osobami.

Jeśli chodzi o odpychanie Cię od Hangouts, Google ogłosił również, że planuje usunąć niektóre określone funkcje Hangouts. Jeśli jesteś użytkownikiem Google Fi, Google przestanie zezwalać Ci na zarządzanie SMS-ami i połączeniami telefonicznymi z Hangouts w pewnym momencie na początku przyszłego roku. Zamiast tego będziesz mógł przenieść istniejące rozmowy w Hangouts do aplikacji Wiadomości Google i zarządzać SMS-ami i połączeniami Fi w aplikacji Wiadomości w internecie, zaczynając „w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Google planuje również usunąć obsługę Google Voice z Hangouts na początku przyszłego roku, co oznacza, że ​​nie będziesz w stanie odbierać połączeń z Voice w Hangouts. Zamiast tego będziesz musiał użyć dedykowanej aplikacji Voice do obsługi SMS-ów i połączeń Google Voice. Ponadto Google nie będzie już zezwalać na dzwonienie pod numery telefonów z Hangouts od początku przyszłego roku, a grupowe rozmowy wideo w Hangouts będą korzystać z Meet od listopada.

To przejście od Hangouts nie jest całkowicie nieoczekiwane – Google powiedział w grudniu 2018 r., Że w pewnym momencie planuje migrację użytkowników Hangouts do Chat and Meet. Nie jest jasne, czy i kiedy Google planuje całkowicie zamknąć Hangouts, ale Google powiedział wtedy, że „jesteśmy w pełni zaangażowani we wspieranie użytkowników klasycznej wersji Hangouts, dopóki wszyscy nie zostaną pomyślnie przeniesieni do Chat and Meet”. Firma nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook